Windows 10 %100 disk kullanımı sorunu

ornitorenx

Kilopat
Sorun bir anda meydana geldi, Steam'de CS:GO'ya girecektim. Oyun açılırken PC dondu görev yöneticisinden kapatmak zorunda kaldım. Sonra Steam de dondu.
Bilgisayarım eski olduğu için normaldir dedim ve yeniden başlattım. Bu sefer daha yavaş açıldı ve explorer.exe başlamadı tam olarak. Ben de görev yöneticisini açtım (CTRL+ALT+Delete yapınca tepki veriyor bilgisayar) Görev yöneticisinde D diski %100 kullanımı var sürekli. C'de böyle bir sorun yok. Görev Yöneticisinde System diye bir işlem 0.1 MB diske yazıyor ve ayrıntılar bölümünde NT Kernel& System yazıyor. Dosya konumunu aç deyince System32'deki ntoskrnl.exe çıkıyor. Zor olsa da Malware Bytes'i indirmeyi başardım sonuçta benim açtığım bir klasörü virüs olarak buldu. Birkaç tane trojan buldu karantinaya aldım sorun hala devam ediyor. Bir de net exe stop windows search yaptığımda disk düzeldi ama sonra yeniden bozuldu. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekleme: HD Tune algılamıyor kesinlikle. health kısmını vb. göremiyorum. Şuan 2 harddiskim var biri 160 biri 250gb'lık 160GB'lıkta Windows, 250 GB'lıkta Ubuntu+ Gnome yüklü yani 2. harddisk bağlı değilken bilgisayarı açamıyorum. Büyük ihtimal hasar oluştu diye tahmin ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı