Çözüldü Windows 10 1803 Sonrası GTA V FPS Düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mortis

Hectopat
Öncelikler merhabalar. Son güncellemeden sonra iki bilgisayarımda özellikle de GTA V'de FPS düşmeleri başladı. Ekran kartı kullanımı yer yer %30 hatta %0'a kadar düşüyor. Özellikle oyunda peşime polis takılırsa oyun 40 FPS dolaylarına inip kasmaya başlıyor. Hatta 60-70 FPS'de bile drop yiyor. Fakat PUBG'de benzer bir sorun yok. Tüm sürücüler güncel, Windows 10 lisanslı.
Gerek oyun gerekse ekran kartı ayarlarımı Low ve Ultraya getirdim. Hiçbir değişim gözlemleyemedim. Sistem bilgilerini aşağı bırakıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1. Sistem:
  • GTX 1050Ti
  • i5 4460
  • H87 Anakart
  • DDR3 16GB RAM
  • James Donkey 480GB SSD
  • Deep Cooler Gammax 300 soğutucu
  • Segotep Lux 8 fanlı kasa

2. Sistem: Xeon merakımdan ötürü elimdeki parçalarla kurmuştum:
  • Xeon E5420
  • Asus G41-Lx anakart
  • GTX745 4GB
  • 8GB RAM
  • 500GB 7200Rpm HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Game DVR açıksa kapatır mısın? Bir de yükseltme sonrası ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp temiz kurulum yaptın mı?

Recep bey teşekkürler cevabın için sorunu uzun uzun araştırdım sonuç elde edememiştim ama Game DVR'dan kaynaklandığını öğrendim ve düzeldi FPS sorunu.
Game DVR açıksa kapatır mısın? Bir de yükseltme sonrası ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp temiz kurulum yaptın mı?

Recep bey teşekkürler cevabın için sorunu uzun uzun araştırdım sonuç elde edememiştim ama Game DVR'dan kaynaklandığını öğrendim ve düzeldi FPS sorunu.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı