Windows 10 BIOS'a gömülü etkinleştirme kodunu kaldırma

moderenadam

Hectopat
Şu an kullanmakta olduğum dizüstü cihazıma "Windows 10 Home Single language" yüklü. Cihazı formatlayıp Windows 10 Pro ya da Windows 10'un herhangi bir sürümünü yüklemeye çalıştığımda cihaz ısrarla "Windows 10 home single language" oluyor, yani değiştiremiyorum.
İnternette yaptığım aramalarda (ne kadar doğru bilmiyorum) ürün aktifleştirme anahtarının BIOS'a gömülü olduğunu okudum. Ben bu gömülü olan lisansı kaldırmak ve eğer mümkünse istediğim herhangi bir sürümü kullanmak istiyorum. Eğer böyle bir seçenek varsa, benimle paylaşabilirseniz çok memnun olurum. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an kullanmakta olduğum dizüstü cihazıma "Windows 10 Home Single language" yüklü. Cihazı formatlayıp Windows 10 Pro ya da Windows 10'un herhangi bir sürümünü yüklemeye çalıştığımda cihaz ısrarla "Windows 10 home single language" oluyor, yani değiştiremiyorum.
İnternette yaptığım aramalarda (ne kadar doğru bilmiyorum) ürün aktifleştirme anahtarının BIOS'a gömülü olduğunu okudum. Ben bu gömülü olan lisansı kaldırmak ve eğer mümkünse istediğim herhangi bir sürümü kullanmak istiyorum. Eğer böyle bir seçenek varsa, benimle paylaşabilirseniz çok memnun olurum. Teşekkür ederim.
Windows 10 1709 yapı sürümüyle ayrı ayrı sürümler tek kalıp içerisinde birleştirildi. Bu yüzden istediğinizi kuramıyorsunuz. 1703 yapı sürümünü indirip istediğiniz sürümü kurabilirsiniz.
Link:
https://software-download.microsoft...1524906710&h=a0345997802fb3b68a0690f9bac848fb

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı