Windows 10 C sürücüsü boyutunun sürekli değişmesi

AhmetKartal

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşımdan bi programın setup dosyasını aldım bilgisayara kurduktan sonra C sürücüsünün boyutu kendi kendine değişmeye başladı. (Bazen artıyor, bazen azalıyor) Bilgisayar kendi kendine program indirmeye başladı. Virüs girdi muhtemelen. Nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Malwarebytes Anti-Malware, AdwCleaner ve HitmanPro ile bir tara bakalım.

Ayrıca çalışan hizmetlere de bir göz at, şüphe çeken bir servis var mı diye.

Malwarebytes Anti-Malware, AdwCleaner ve HitmanPro ile bir tara bakalım.

Ayrıca çalışan hizmetlere de bir göz at, şüphe çeken bir servis var mı diye.
Kardeşim öncelikle teşekkürler.
Virüs taraması yaptım ve virüsleri temizledim fakat normalde 15GB olması gereken alan 13GB bunun nedeni hakkında birşey söyleyebilir misiniz?
Birde önceki gibi GB büyüklüğünde olmasada MB büyüklüğünde azalma ve artma yaşıyorum.
Mesela 13.5GB boş alanım varken 15 dk sonra 13.8'e çıkıyor sonra 13.6 ya düşüyor.
Tam temizleyemedimi acaba virüs programları?

Silinen zararlılar neymiş?

Ayrıca Windows Update "Otomatik" olarak mı ayarlı? Çalışan hizmetlerin ekran görüntüsünü atar mısın bir de?

Silinen zararlılar neymiş?

Ayrıca Windows Update "Otomatik" olarak mı ayarlı? Çalışan hizmetlerin ekran görüntüsünü atar mısın bir de?
Silinen zararlıları nereden öğrenebilirim?
Çünkü ben virüs taramasından sonra direk sil demiştim.
Update seçeneğinde el ile ayarla bölümü seçili.
Ekran Alıntısı8.PNG
Hizmet1.PNG
Ekran Alıntısı2.PNG
Ekran Alıntısı3.PNG
Ekran Alıntısı4.PNG
Ekran Alıntısı5.PNG
Ekran Alıntısı6.PNG
Ekran Alıntısı7.PNG
Ekran Alıntısı8.PNG

Silinen zararlıları nereden öğrenebilirim?
Çünkü ben virüs taramasından sonra direk sil demiştim.
Update seçeneğinde el ile ayarla bölümü seçili.
Ekran Alıntısı8.PNG
Hizmet1.PNG
Ekran Alıntısı2.PNG
Ekran Alıntısı3.PNG
Ekran Alıntısı4.PNG
Ekran Alıntısı5.PNG
Ekran Alıntısı6.PNG
Ekran Alıntısı7.PNG
Ekran Alıntısı8.PNG
Ccleaner ile şimdi tarama yaptım 13.6GB olan alan şuan 19.5GB oldu.
Kafasına göre takılıyor .:)

Güncel.

C diskine sağ tıklayıp Diski Temizle diyip sisteminizdeki boş şeyleri silmeyi deneyebilirsiniz. Formattan önce benim de başıma gelmişti 2 GB boş alanım vardı C Diskinde.

C diskine sağ tıklayıp Diski Temizle diyip sisteminizdeki boş şeyleri silmeyi deneyebilirsiniz. Formattan önce benim de başıma gelmişti 2 GB boş alanım vardı C Diskinde.
Ccleaner ile gerekli temizlemeyi yapmıştım daha önceden fakat dediğinizide yaptım. Problemi tam anlayamadım virüsten mi kaynaklanıyor yoksa başka bir problem mi var acaba. Virüs ise 6-7 tane virüs programıyla bilgisayarı taradım bu fayda sağlar mı acaba.

Yine de format atmanızda fayda var. Setup dosyasını USB üzerinden Bilgisayarınıza aktarmışsanız virüs USB'ye de bulaşmış olabilir. USB'ye tarama yapın.
Peki şuan Windows 10 kullanıyorum ve kendi seçeneklerinde sıfırla seçeneği var bu benim işimi görürmü yoksa iso dosyasını usb'ye atıp format mı deniyim?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı