Windows 10 da PC açılınca kendi kendine CMD açılıyor

l=tr&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=sc

Büyük ihtimal virüs. Arkadaşın dediği gibi Kaspersky ile tam tarama yap virüs çıkarsa format at.

AdwCleaner, Hitman Pro, Regue Killer, Malwarebytes Anti Malware ile tarama yapınız. Bu uygulamalar derinlemesine temizlik yaparlar.

Açılan ekranın fotoğrafını atabilir misin? Virüs olmayabilir hocam bazen Windows'un kendi uygulamaları da açıyor.

Hocam ben az önceki rehberdeki uygulamdan indirdim virüs olam ihtimali var mı?

Windows 19h2'yi resmi siteden indirmediysen muhtemelen virüslü bir ISO indirdin.

Böyle garip garip desteği kesilmiş eski Windows sürümleri kullanmak yerine ya resmi ve desteklenen bir Windows sürümü indirip AtlasOS Playbook'u uygulayın ya da sistemine ve isteklerine uygun bir Linux dağıtımına geç.

Hocam benim bilgisayarım Windows 10 son sürüm çok kasıyor o yüzden 19H2'ye geçtim

L = tr&_x_tr_tl = en&_x_tr_hl = en&_x_tr_pto = sc

Hocam ben az önceki rehberdeki uygulamdan indirdim virüs olam ihtimali var mı?

Hocam benim bilgisayarım Windows 10 son sürüm çok kasıyor o yüzden 19H2'ye geçtim.

Dediğim gibi hocam. Böyle sürümleri kullanmak yerine direkt son sürüm Windows indirip AtlasOS Playbook'u uygulayabilirsin, daha güncel ve güvenli bir Windows deneyimi elde edersin, ya da isteklerine ve sistemine uygun bir Linux dağıtıma geçebilirsin.

Bende de açılıyor CMD ve hemen kapanıyor eğer açılan CMD boş ise fazla endişe etmene gerek yok normaldir. İçin rahat etsin istiyorsan tarama yapabilirsin Kaspersky ve Malwarebytes ile.

1715337475244.png

Daha önce de dedim oradaki terminal veya CMD varsa devre dışı bırak düzelir bir dene istersen

@Rona hocam atlas OS playbook nedir?

Windows'u gereksiz servis ve yazılımlarından arındırarak daha hafif ve daha güvenli kılan bir proje. Tamamen açık kaynak ve büyük bir topluluğa sahip. Kurulumu da oldukça basit.

Temiz bir Windows kurulumu yapıp güncellemelerinizi indirdikten sonra AME Wizard ve atlasosplaybook'u indiriyorsunuz. Ardından AME Wizard üzerinden AtlasOS Playbook'u seçip adımları takip ediyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı