Windows 10 desteği bitince ne yapacaksınız?

Arkadaşlar bitmesine 1 yıl 6 ay kaldı güvenlik güncelleştirmeleri bittiğinde kullanmaya devam mı edeceksiniz? Ben devam ederim. Windows 7 sona ermesine rağmen 2 yıl daha kullandım ve Windows 8.1 de aynı şekilde desteği bittikten sonra kullandım bunun için devam ederim. Siz ne yapacaksınız, Windows 12'ye mi 11'e mi geçeceksiniz yoksa yoksa 10'da mı kalacaksınız?

Şu an Windows 11 kullanıyorum ama halen en az bir 5 yıl daha Windows 10 kullanılır. Şu anlık arada tasarım dışında çok az fark var.

Windows 11'den devam edecegim.

1714677949295.png

Nasıl uydurması hocam 3 gün 5 gün 5 yıl fark etmez sonuçta çıkar 11 zirve olacak değil ya her zaman yenilik geliyor her türlü bir ileri versiyonu da cikar.
Microsoft hiç bir zaman Windows 12 diye bir şey konuşmadı. İnsanlar kendi kendine gelin güvey oldu. Windows 11 en az Windows 10 kadar kalacaktır.

Oha olm bir tek benmi 8.1 de kaldım XD.

2021 Aralık ayından beri Windows 11 kullanıyorum. O dönem desteklenmeyen E8400 DDR2 bilgisayara kurmuştum. Şu anda desteklenen bir bilgisayara sahibim ve hâlâ Windows 11 kullanıyorum.

Elimde de biri i3 540 işlemcili, biri Pentium E6500'lü eski bilgisayarlar var. Onlara da desteklenmediği hâlde Windows 11 kurmuştum, ancak güncellemeleri alırken problem çıkıyor. Mesela 23H2 güncellemesi çıktığında iki bilgisayarın da Windows Update kısmına gelmemişti, aynısını E8400 sistemde 22H2 güncellemesinde yaşamıştım. Büyük güncellemelerde temiz kurulum ile güncel ISO dosyasını kurmam gerekiyordu.

i3 540 olan sistemi Windows 10'a düşürtüp, destek bitene kadar Windows 10 ile çalıştırmayı düşündüm. E6500 olana ise Ubuntu, Linux Mint gibi Linux dağıtımları kurmayı düşünüyorum. Windows 10 desteği bitince i3 540 olanı da Linux dağıtımlarından birine çevirmeyi planlıyorum.

Arkadaşlar bitmesine 1 yıl 6 ay kaldı güvenlik güncelleştirmeleri bittiğinde kullanmaya devam mı edeceksiniz? Ben devam ederim. Windows 7 sona ermesine rağmen 2 yıl daha kullandım ve Windows 8.1 de aynı şekilde desteği bittikten sonra kullandım bunun için devam ederim. Siz ne yapacaksınız, Windows 12'ye mi 11'e mi geçeceksiniz yoksa yoksa 10'da mı kalacaksınız?

Hiçbiri Linux'ta kalacağız. ☺️

Windows 10 desteği bitmeden yeni sistem toplamayı düşünüyorum o sisteme Windows 11 kurarım şu anki sistemde Linux ile devam ederim çünkü sistemim Windows 11 için uygun değil

Geri
Yukarı