Windows 10 Dolby Advanced Audio sorunu

manyakyunus

Hectopat
Yer
diyarbakır
Daha fazla  
Meslek
bilgisayar mühendisi
Bir hafta önce bilgisayarımı windows 10'a yükselttim ve tüm ses sürücülerini yüklememe rağmen bu sorunu alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
ses.JPG

Marka: Lenovo
Model: G510
Ses : Conexant SmartAudio HD

Aynı bilgisayar. Aynı model. Farklı sorun :D . Fakat merak etmeyin çözüm aynı olay şu:
Windows 10'da bir driver problemi var. Hoparlör veya mikrofon çalışmıyor. Veya çok kısık ses geliyor veya gidiyor. Ben Skype'de arkadaşlarla konuşurken fark ettim bu durumu. Çözümü şöyle:
  1. Arama bölümünden aygıt yöneticisini seçiyorsunuz.
  2. Ses girişleri ve çıkışları bölümüne geliyorsunuz.
  3. Hoparlör yazan yere sağ tıklayıp "Sürücü yazılımını güncelleştir" diyorsunuz.
  4. Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara seçeneğine tıklıyorsunuz.
  5. Aşağıda olan "Bilgisayarımdaki aygıt sürücü listelerinden seçmeme izin ver" adlı seçeneğe tıklıyorsunuz.
  6. Üstte olan seçeneği seçip ileri diyorsunuz.
  7. Sürücüyü yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıyorsunuz.
Çözülmezse beni etiketleyerek ulaşabilirsiniz.

çıkış.JPG

Cevabınız için teşekürler Sayın @gvgod fakat malesef ki sorun çözülmedi aksine artık iki sorunla karşı karşıyayım :
  1. Dolby Advanced Audio Sorunu
  2. Aygıt Yöneticisi'nde Ses giriş ve çıkışları başlığı altında Hoparlör çıkışı görünmüyor sadece Mikrofon çıkışı var..

Biraz sonra tatilden eve döneceğim hemen cevap veremeyebilirim. Hemen bir çözüm yolu daha sunayım. Hoparlör simgesinin üstüne sağ tıklayıp kayıttan yürütme aygıtları sekmesine girin. "Kayıttan yürüt" ve "Kayıt" bölümlerinin fotoğrafını atın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı