Windows 10 Fall Creators Update Sonrası Sorunlar

warhero1918

Kilopat
Daha fazla  
Ben 2 gün önce bu en son güncellemeyi Windows update üzerinden güncelledim. Güncelleme kurulumu aşamasında hiçbir sorun olmadı fakat işletim sisteminde güncelleme sonrası sorunlar olmaya başladı. İlk olarak renk sorunu var. Lacivert olan görev çubuğu siyaha ve mora yakın renk oldu. Bu sorunu düzeltiyorum fakat yeniden başlatınca tekrar bu sorun meydana geliyor. İkincisi ise Steelseries Apex 350 klavyemin BIOS'da Caps Lock Numlock ledleri çalışırken Windows açıldığında çalışmıyor. Benim ne yapmam gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 2 gün önce bu en son güncellemeyi Windows update üzerinden güncelledim. Güncelleme kurulumu aşamasında hiçbir sorun olmadı fakat işletim sisteminde güncelleme sonrası sorunlar olmaya başladı. İlk olarak renk sorunu var. Lacivert olan görev çubuğu siyaha ve mora yakın renk oldu. Bu sorunu düzeltiyorum fakat yeniden başlatınca tekrar bu sorun meydana geliyor. İkincisi ise Steelseries Apex 350 klavyemin BIOS'da Caps Lock Numlock ledleri çalışırken Windows açıldığında çalışmıyor. Benim ne yapmam gerekir?

Kardeş bende temiz kurulum yapacağım tavsiyem sende yap.

Yeni güncellemeyi bende dün yükledim. Fakat Csgo yu açtığım da fps'in 60'a sabitlendi ve düzeltemedim. Xbox DVR kapalı. Güncelleme öncesi 80 90 fps alırken şuan 60 fps sabit. Nvidia Sürücü Güncel!
Benim fark ettiğim sorun bu.

Yeni güncellemeyi bende dün yükledim. Fakat Csgo yu açtığım da fps'in 60'a sabitlendi ve düzeltemedim. Xbox DVR kapalı. Güncelleme öncesi 80 90 fps alırken şuan 60 fps sabit. Nvidia Sürücü Güncel!
Benim fark ettiğim sorun bu.

Şuan bir kere daha Windows Update güncellemeleri kontrol edebilir misiniz? Ayrıca derleme sürümünüz ne?

Windows.old klasörünü silmeseydim kesinlikle eski sürüme dönerdim. Bilgisayar acayip kasıyor. Ayrıca bilgisayar kapatılıp açıldığında açık programların otomatik başlatılması hiç hoşuma gitmedi. Bazen bilgisayar kastığında sistemi yeniden başlatıyordum, şimdi ne yapacağız ? Bilgisayarı kastıran her ne ise hemen geri açılacak. Bu özelliği koymayı hangi mantıkla düşünmüşler acaba ? 20 saniyede açtığım bilgisayar artık 1 dakikada zor açılıyor. Zerre beğenmedim bu sürümü.

2 yıldır kullanıyorum format filan atmadım 2 yıldır, demek ki buraya kadarmış 2 yılda virüsler değil bu güncelleme bozdu işletim sistemini neyse olabilir artık ne yapalım dosya üzerine yeni özellikler ve komutlar yazılıyor sonuç olarak elbet çakışma veya bug olacaktır. Haftasonu bazı resimlerimi ve dosyalarımı yedeklerim ve Windows indirme aracından son sürüm .iso kurulum dosyasını indiririm SSD'yi temizler güzel bir temiz kurulum yaparım sorunum umarım çözülür.

Logitech G29 direksiyon setimin yazılımıyla windows arasında anlaşmazlık (!) başgösterdi. Yazılımda direksiyon görünmez oldu.Aygıt yöneticisinde yanında ünlem işareti belirince donanımı kaldırıp yeniden tarattım."Buldum yüklüyorum" dedi ama o da işe yaramadı. Yeni yazılım indirdim onu da kurarken windows "bir sorunla karşılaştım" diyerek kurulumdan çıkıyor.
Öylece kalakaldım, direksiyonu masaüstü oyun bilgisayarımda kullanamıyorum ama güncelleme yapmadığım dizüstünde kullanabiliyorum.
Update başıma düştü !:kızgın:

Aynı sorun bende de vardı. Caps Lock, Num Lock tuşlarının ışıkları yanmıyordu. Destek ile iletişime geçtim ve sorunum çözüldü. Aynılarını yaparsan sorunun çözülür. Yazdıklarını aynı şekilde paylaşıyorum. İngilizce artık kusura bakmazsın :)

Try doing a clean reinstall of both SSE and your device drivers using the following steps.

Please note that this will delete any saved configures within SSE, so please save them to the cloud.

1) Download and install CCleaner (it's free): CCleaner - Standard

2) Go to ‘Tools’ tab -> Uninstall
Find the SteelSeries Engine and uninstall it.

3) Go to the ‘Registry’ tab on the left side -> scan for issues -> fix selected issues

Next, we will need to uninstall the existing driver( if there is one) completely.

1) Make sure your SteelSeries Engine is up to date. Install the latest version if you have not already. It's very important that the latest version of SteelSeries Engine is installed PRIOR to taking the next steps. Please find the latest version at: SteelSeries Engine Software - GameSense & Customization | SteelSeries

2) Using the search functionality in Windows, search for "Device Manager" - click and open it
Note: If this does not work, search for "Control Panel" and navigate to Device Manager

3) Find the device in the device tree under 'human interface devices'

4) Right click and select "Properties"
4a) If there is a second or multiple entries related to the device, you will need to repeat this process.

5) Click "Driver" on the top toolbar and select "Uninstall (Advanced)" at the bottom.

6) Ensure the checkbox is checked and uninstall the driver.

7) Once this is done, unplug the device and plug it into a different USB port to allow the driver to reinstall.

Let me know if the issue persists.

Klavye donanımlarını kaldırdıktan sonra başka bir usb portuna tak. Aynı yere takarsan sorun devam ediyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı