Windows 10 format sonrası yüklenebilecek Driver ve Programlar

MacMilan

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar.

Bugün bilgisayarıma ilk defa UEFI format attım. Technopat rehberinden yaptığım kadarıyla format sonrası Windows Update ve Intel Chipset driverlarını, güncellemerini kurdum ve rehber bitti. Sonrasında kendim NVIDIA GeForce vasıtasıyla ekran kartı driverını yükledim. Peki bundan sonra neler yapmam gerekir. Biliyorum Technopatta çok güzel rehberler bulunmakta fakat çok yüzeysel anlatılıyor. Her sistem için ayrı ayrı rehber olmayacağı için tabi ki çok normal. Ben spesifik yüklemeler yapmak ve bu tertemiz format üstüne doğru ve eksiksiz driverlar, programlar vs. yüklemek istiyorum. Sistemim aşağıda yazıyor, eksiksiz bir kurulum için önerilerinizi bekliyorum.

ASUS Z97 Pro gamer anakart.
ASUS GTX 970 4 GB ekran kartı.
i7-4790K işlemci.
16 GB 1600 MHz RAM ve 240GB SSD.

Chipset driver, ekran kartı bunları yüklemişsiniz. Sonrası ses sürücüsü, lan sürücüsü bunlar temel şeyler Windows Update'ler bilttiyse Store'daki programları güncelleyebilirsiniz. Sonrası kendi kullanmak istediğiniz veya kullandığınız programları yüklersiniz.

Windows zaten genelde driverları kendisi tanımlayıp Windows Update sunucusundan temin eder. Aygıt Yöneticisi'ni açın ve orada bilinmeyen aygıt varsa aygıt kimliği üzerinden driverını bulup güncelleyin driver problemini o zaman aşarsınız.

Chipset driver, ekran kartı bunları yüklemişsiniz. Sonrası ses sürücüsü, lan sürücüsü bunlar temel şeyler Windows Update'ler bilttiyse Store'daki programları güncelleyebilirsiniz. Sonrası kendi kullanmak istediğiniz veya kullandığınız programları yüklersiniz.
Sadece ses sürücüsü ve LAN sürücüsü mü yüklemem gerekiyor? Peki anakartın sitesinden mi? Açık olun işte. Demek istediğim bu

Windows zaten genelde driverları kendisi tanımlayıp Windows Update sunucusundan temin eder. Aygıt Yöneticisi'ni açın ve orada bilinmeyen aygıt varsa aygıt kimliği üzerinden driverını bulup güncelleyin driver problemini o zaman aşarsınız.
Zorlu bir problemim vardı o konu hakkında ama bugün çözüme kavuştu... sanırım... :D ACPI\VEN_PNP&DEV_0A0A sürücü güncelleme

Ahah ne mutlu. Çözüme ulaştığınıza sevindim :)
Teşekkür ederim. Bilinmeyen aygıt kalmadı, ekran kartı driverı yüklendi, windows update ve Intel chipset yüklendi -overall şeklinde. Anakartın LAN driverı vs onları hiç yüklemedim. Sizce yüklemeli miyim? Dün oyunlarda çok pingim oluyordu. Onunla bir alakası var mı acaba.

Teşekkür ederim. Bilinmeyen aygıt kalmadı, ekran kartı driverı yüklendi, Windows Update ve Intel chipset yüklendi -overall şeklinde. Anakartın LAN driverı vs onları hiç yüklemedim. Sizce yüklemeli miyim? Dün oyunlarda çok pingim oluyordu. Onunla bir alakası var mı acaba?

Sanmıyorum. İnternet hızınızı Speedtest ile ölçmeyi deneyin. İnternetinizden kaynaklı olabilir.

Geri
Yukarı