Windows 10 formatından sonra dil seçme ekranında klavye ve mouse çalışmıyor

murat12125

Zeptopat
Daha fazla  
Windows'tan format attım ama dil secme ekraninda klavye ve mouse çalışmıyor ve ek olarak BIOS'a giremiyorum. Tüm tuşları denedim ama girmiyor. Boot menuden format atmayı denedim. Flash belleği taktim ve boot menuden flash belleği seçtim ama Media failure hatası aldım. Ek olarak Windows kurtarma modunu açıyorum fakat aygıt USB yeri gözükmüyor. İlk başta USB girişinde problem olduğunu düşündüm. Wi-Fi USB'sini takınca gayet güzel çalışıyor ama flash belleği takınca çalışmıyor. Ne yapabilirim? Yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS üzerinde USB portları deaktif edilmiş olabilir. BIOS tuşu del, F1, F10 olur genelde tekrar BIOS'a girip F9 tuşuyla default ayarlara döndürmeyi deneyin.
Hala format sırasında mouse ve klavye çalışmıyorsa muhtemelen ISO'nuz bozuktur. Güvenilir bir ISO bulup yazdırmayı deneyin

BIOS üzerinde USB portları deaktif edilmiş olabilir. BIOS tuşu del, F1, F10 olur genelde tekrar BIOS'a girip F9 tuşuyla default ayarlara döndürmeyi deneyin.
Hala format sırasında mouse ve klavye çalışmıyorsa muhtemelen ISO'nuz bozuktur. Güvenilir bir ISO bulup yazdırmayı deneyin.

BIOS'a girmiyorum tüm tuşları denedim. ISO dosyası falan indirmedim henüz ,format zamanı Wi-Fi'li formatı seçtim kurulum olmadan hangi dilde yükleyelim yerinde takılı kalıyor. BIOS resetliyorum amma yinede açılmıyor.

Başka Flash'a Rufus ile Windows 10 ISO'yu yazdırınız.

Yazdirsam nafile zaten Windows içi formati başlattım,USB bellekle seçmedim internetle formatı seçtim.

Son düzenleme:
BIOS'a girmiyorum tüm tuşları denedim. ISO dosyası falan indirmedim henüz, format zamanı Wi-Fi'li formatı seçtim kurulum olmadan hangi dilde yükleyelim yerinde takılı kalıyor. BIOS resetliyorum amma yine de açılmıyor.

Yazdirsam nafile zaten Windows içi formati başlattım, USB bellekle seçmedim internetle formatı seçtim.

USB ile formatı seçerseniz daha iyi olur.

Boot emnuden seçiyorum amma Media failure yazıyor.
Windows icindende aygıt USB yeri çıkmıyor.

BIOS pilini çıkartınız, bazen, BIOS pili bitmiş veya zayıflamış olabilir. Bu, BIOS ayarlarının sıfırlanmasına ve klavye ve fare gibi aygıtların algılanmasına yardımcı olabilir. Bunu yapmak için anakartınızdaki CMOS pilini çıkarın ve birkaç dakika bekleyip tekrar takın.

BIOS pilini çıkartınız, bazen, BIOS pili bitmiş veya zayıflamış olabilir. Bu, BIOS ayarlarının sıfırlanmasına ve klavye ve fare gibi aygıtların algılanmasına yardımcı olabilir. Bunu yapmak için anakartınızdaki CMOS pilini çıkarın ve birkaç dakika bekleyip tekrar takın.
Denendim onu çoktan bi şey değişmedi

Yeni konular

Geri
Yukarı