Windows 10 gelişmiş başlangıç ile CMD nasıl açılır?

akt

Hectopat
Yer
İstanbul
Malwerabytes ın bile algılayıp silemediği garip bir virüs yedim. Güvenli modunu dahi bozmuş ki girmeye çalışınca boot device hatası alıyordum. Bende ayarlar üzerinden değil de CMD üzerinden, sonra ki yeniden başlatmaya güvenli modda başlatacak şekilde ayarladım ama işin komik kısmı o komutu tekrardan girmediğim sürece her başlangıçta güvenli modda başlatacak ki öyle de oluyor.

Dolayısıyla aynı hatayı alıp duruyorum sadece başlangıç ayarlarına erişimim var. Oradaki bütün seçenekleri denedim.
Güvenli moda girmeden o virüsü de nasıl kaldıracağımdan emin değilim. Kasma donma falan yapmadı ancak kayıt defterine ve Google Update'e girmişti. Bilgilerim belki de çalınmıştır bile.

Wipe format atabilirim ama önemli dosyalarım var. Yeni Windows'u diskin üzerine kurabilirim sanırım ama bu sefer virüs diğer dosyalarımla beraber yeni Windows'a da gelir.

Uzun oldu ancak durum çıkmaz sokak. Kurtarma ortamına USB ile girip CMD ile güvenli modu kapatsam bile güvenli moda giremediğim sürece o virüsü nasıl kaldırabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı