Rehber Windows 10 - Gelişmiş Optimizasyon Ayarlamaları - FPS Arttırma (+%10-15)

@Tzesh Bu konuda ki versiyonu indirdim. Şu an sorunsuz çalışıyor. Sadece iki versiyon arasında ki fark, performans açısından etkili olur mu onu bilmiyorum işte.

Hala aynı şekilde devam ediyor.
Ayrıca 2. kod çalışmadı.

Eki Görüntüle 481941

Ama bilgisayarda programı ilk açışta şöyle bir uyarı ile karşılaşıyorum. Uyarıyı onaylayıp yeniden açmaya çalıştığımda yine ayar yapılmamış program ekranını buluyorum.

Eki Görüntüle 481942

Ayrıca Windows Güvenliğini kapatmak, sizin bilgisayarda her hangi bir virüs yazılımının bulaşmasına yol açtı mı?
Çok garip,
Kod:
lodctr /q | find "Disabled"
lodctr /e:PerfOS
iki komutu da kopyalayıp CMD'ye geldikten sonra sağ tık ile yapıştırabilirsiniz. Yazım, noktalama hatası (Syntax error) yapıyorsunuz. Olmazsa programı tekrar indirip rar'dan çıkardıktan sonra aynı ayarlamaları yapar mısınız? Aklıma olası başka bir çözüm gelmedi de ama araştıracağım.
Herhangi bir virüs bulaşmasına yol açmadı ama şahsen Malwarebytes (Premium) + Kaspersky Internet Security 20 kullanıyorum.

@Tzesh Bu konuda ki versiyonu indirdim. Şu an sorunsuz çalışıyor. Sadece iki versiyon arasında ki fark, performans açısından etkili olur mu onu bilmiyorum işte.
Çok etkili olacağını düşünmüyorum, ama yine de sürümler arası güncelleme farklılıklarına buradan bakabilirsiniz.

Windows Güvenliği programlara göre ayarladım. Standby List Cleaner programını ise 1 önceki versiyonu çalışıyor. Dediğin kodları girip yeniden başlattıktan sonra yeni sürüm yine çalışmadı. Şu anlık çalışan tek sürüm; v1.0.1.1 sürümü.

Windows Güvenliği programlara göre ayarladım. Standby List Cleaner programını ise 1 önceki versiyonu çalışıyor. Dediğin kodları girip yeniden başlattıktan sonra yeni sürüm yine çalışmadı. Şu anlık çalışan tek sürüm; v1.0.1.1 sürümü.
Tamamdır 👍

1 yıl kadar önce çoğu işlemi Dell N5110 Laptobuma uygulamıştım evet biraz faydası oldu lakin bir süre sonra boot ekranından çıkarken, masaüstünde dolaşırken bile mavi ekran almaya başlamıştım.

1 yıl kadar önce çoğu işlemi Dell N5110 Laptobuma uygulamıştım evet biraz faydası oldu lakin bir süre sonra boot ekranından çıkarken, masaüstünde dolaşırken bile mavi ekran almaya başlamıştım.
Ne tarz işlemler uyguladınız tam olarak? Mavi ekran hata kodu var mı elinizde?

Belirttiğiniz ayarları ilk fırsatta ETS 2 oyununda denedim. CPU unpark'ın etkisi olmadı çünkü bilgisayarım hali hazırda windows'un sunduğu nihâi performans modunda çalışıyormuş. Maalesef ISLC'de dâhil olmak üzere diğer ayarları yaptığımda da gözle görülür bir fark alamadım. Yine de teşekkürler, güzel bir paylaşım olmuş.

Paylaşım için teşekkürler, fakat temiz bir formattan sonra crackli dosyalar ve torrentten bilinmedik uygulamalar indirmediğiniz sürece bunları yapmanıza gerek yok.

Geri
Yukarı