Windows 10 gerçek zamanlı korumada "Bu ayar yöneticiniz tarafından yönetilir" hatası

Tqcon

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GAİNWARD GTX 1650 İ510400F MSİ 510M A PRO XPG 3200 MHZ 16GB RAM 650W 80+ PSU ADATA LEGEND 710 512 GB M2 SSD
X plane 11 için bir yama dosyası indirdim ve güvenlik duvarı bir virüs tehdidi uyarısı verdi. Baktığımda ciddi bir virüs olduğunu gördüm. Gerçek zamanlı korumayı açmaya çalıştığımda açamadım ve 'bu ayar sadece yöneticiniz tarafından yönetilir' yazıyordu. Bunu nasıl geri aktif edebilirim?
kk.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Trojan yemişim Kaspersky kurdum ve onu silemedi bir anda bilgisayar kapatılıyor ekranına geldi ve bir anda bir sürü hata çıktı kaptamadım bilgisayarı Power butonundan kapatıp açtım bir süre sonra bir Yandex ekranı açıldı ve verileriniz aktarılıyor yazıyordu (Yandex yüklü bile degil)

Kapat bilgisayarı direkt.
Verilerini aktarmışlarsa cidden fena virüs yemişsin. Malwarebytes indirseydin keşke. Her neyse şu an nasıl?

Trojan yemişim Kaspersky kurdum ve onu silemedi bir anda bilgisayar kapatılıyor ekranına geldi ve bir anda bir sürü hata çıktı kaptamadım bilgisayarı Power butonundan kapatıp açtım bir süre sonra bir Yandex ekranı açıldı ve verileriniz aktarılıyor yazıyordu (Yandex yüklü bile degil)

Eğer PC'yi kullanabiliyorsanız bunu kurun.
Eğer başka bilgisayar varsa Kaspersky Rescue Disk ile USB aracılığıyla sistemi boot edin.

Çok sağlam virüs yemişsin şimdi durumu nasıl?

Dosya Ekleri

• kuggy.PNG
    kuggy.PNG
    32,9 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
Sanırım şu an bilgisayar virüsden arındı ama emin degilim

Bilgisayarda bir kullanıcı mı var? Eğer birden fazlaysa, bu kullanıcılardan biri yöneticidir. Bu ayarı yönetici olan (admin) hesaptan değiştirebilirsiniz. Eğer sorun devam ederse Google'dan aratın.

Sanırım şu an bilgisayar virüsden arındı ama emin degilim

Hocam size popüler tüm pasif yazılımları atıyorum hepsini kurup tek tek tarama yapın sadece en son ESET Online scanner kullanın çünkü onun tam taraması çok aşırı uzun sürüyor en son onunla bu virüs defterini kapatın.

Geri
Yukarı