Windows 10 güncellenirken 0x800F081F hatası

MercedesKadir

Hectopat
Daha fazla  
Windows Update'de ''Güncelleştirmeleri yüklerken bazı sorunlar oluştu, ancak daha sonra yeniden deneyeceğiz. Bunu görmeye devam ederseniz ve bilgi için Web'de arama yapmak ya da destek birimine başvurmak isterseniz bu yardımcı olabilir: (0x800F081F)'' böyle bir sorun alıyorum.

Çözümü hiçbir yerde yok, birkaç tane var. Onlar da olmadı. bu sorunun çözümü nedir?

dsadas.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Arama bölümüne msconfig yazın hizmetler bölümünden "windows olay günlüğü" tiki var mı bakın. Yok ise işaretleyin. Yani işaretli olsun sonra uygula deyip pc yi yeniden başlatın. Not: Eğer tik işaretliyse zaten çözümünü bilmiyorum.

Arama bölümüne MSConfig yazın hizmetler bölümünden "Windows olay günlüğü" tiki var mı bakın. Yok ise işaretleyin. Yani işaretli olsun sonra uygula deyip PC'yi yeniden başlatın. Not: Eğer tik işaretliyse zaten çözümünü bilmiyorum.

Bu sorun eskiden bana da olmuştu ve İngilizce makaleleri araştırdığımda Net Framework 3.5 yüklü olmadığından yükleyemiyorsunuz demişti :)

Ben de böyle bir hata olmuştu bir ara. Windows olay günlüğünü kapamıştım bir şeyler denerken, açtım düzeldi.
Net Framework 3.5 indirin. Eksik olduğu için bu hatayı alıyorsunuz :)
İnternette baktığım sonuçlara göre sebebin bu olması da baya yüksek ihtimalmiş. Ayarlardan arama kısmına Windows özelliklerini aç veya kapat yazarak Net Framework 3.5 i açabilirsin. (Ayrıca başka şeyleri de.) 🙂

Son düzenleme:
Aynı hatayı bende alıyorum. Framework3.5 actım kapadım yukledım hala hata devam edıyor.. Çözüme ulaşabılen varmı acaba ?
Net Framework 3.5 indirin. Eksik olduğu için bu hatayı alıyorsunuz :)
Onuda yükledim sildim yükledim geri aktif ettim gene olmadı...

Son düzenleme:
Aynı hatayı bende alıyorum. Framework3.5 actım kapadım yukledım hala hata devam edıyor.. Çözüme ulaşabılen varmı acaba ?

Onuda yükledim sildim yükledim geri aktif ettim gene olmadı...
sfc /scannow ve DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth, DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth, DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth komutlarını teker teker komut isteminde çalıştırın, yeniden başlattıktan sonra tekrarlayın ve bunu birdaha yapın, sonra tekrar güncellemeyi deneyin

Geri
Yukarı