Windows 10 hızlı ses aygıtı değiştirme

kaeNN

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 7800X3D | ASUS TUF X670E-Plus | Corsair Vengeance RGB 32GB DDR5 6000Mhz CL30 | EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra Gaming | EVGA CLC 280 AIO | Samsung 960 Evo 1TB | Samsung 870 QVO 1TB | Samsung 850 Evo 500GB | Seagate 2TB Barracuda | Corsair HX750 Platinum | Corsair 780T Black | Asus ROG PG259QNR 360Hz 1ms | Philips Momentum 27" 2K 1ms 240Hz | LG 27GL850-B 2K 144Hz 1ms
Bilgisayarda bazen kulaklık bazen de hoparlör kullanmaktayım. Bunlar arasında geçiş yapmak için görev çubuğundan "Ses>Ses ayarlarını aç" ardından çıkan pencereden de "Ses denetim masası"na tıklayarak aygıtlarıma ulaşıp oradan 2 aygıtım arasında geçiş yapıyorum. Bunu her seferinde yapmak canımı sıkmaya başladı. Daha önce konularda bir program görmüştüm onun sayesinde bir tuş kombinasyonu ile aygıtlar arasında geçiş yapabiliyordum ve ya en azından görev çubuğuna programın simgesi geliyordu ve sağ tıklayıp hemen oradan geçiş yapabiliyordum ama bu programın adını unuttum Technopat sosyalden bir arkadaşın konusunda bulmuştum ayrıca o konuyu da bulamıyorum. Sizin bildiğiniz bir program ve ya bir yol var mıdır?

Çözüm
Windows 10'da ses simgesine tıkladıktan sonra çıkan menüden tek tık ile değiştirilebiliyor:

yürütme cihazını seçin.png
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı