Windows 10 lisansını iki bilgisayarda aktif ettim

aNoNiMister

Hectopat
Merhaba. Birkaç yıl önce aldığım laptopumu kullanıyorum. Bu sene yeni bir bilgisayar aldım ve onu küçük kardeşime verdim. Fakat onun sistemi Windows 7 idi. Ben de Microsoft'un kendi sitesinden Windows 10 yüklemek için gereken uygulamayı indirdim ve Windows 10'u bilgisayara kurdum. Fakat sonra karşıma ürün etkinleştirme ekranı geldi. Ben de şu anda kullandığım laptopun ürün anahtarını CMD ile bulup yeni bilgisayara yazdım ve açıldı. Şu anda kullanılıyor. Benim bilgisayarda da sorun yok. Lisansım vs. olduğu gibi duruyor. Dün ise kuzenim kendi bilgisayarını yanımda Windows 10'a yükseltti ve aynı ekrana geldik. Kendisinde bir lisans anahtarı yoktu. Bende telefonumda ürün anahtarını sakladığım için benim ürün anahtarımı söyledim ve onu girdik. Ve oda çalıştı. Şu anda onun bilgisayarı da normal olarak kullanılıyor. Bugün ise eve geldim ve laptopumu açtım. Benim bilgisayarda da sorun yoktu. Her şey yine aynıydı. İnternetten okuduğum şeylerden yola çıkarak ürün anahtarı en fazla 1 bilgisayarda kullanılabiliyor. Peki ben kendi lisans anahtarımı nasıl başka bilgisayarlarda aktif ettim?

Son düzenleyen: Moderatör:
bu çok zor bir ihtimal ürün anahtarını nereden aldınız
Hocam ürün anahtarı bilgisayarın kendisiyle beraber geldi. Herhangi bir değişiklik yapılmadı.
Tam tersi olacak hocam. OEM key bir bilgisayara kurulabilirken, Retail Key birçok bilgisayara bağlanabilir.
Hocam bilgisayarı daha önce tamamen sıfırladığım oldu fakat hiç format atmadım.

Son düzenleme:
Windows 10 lisans anahtarı bak ShowKeyPlus ile.
Lisans OEM gözüküyor. Dediğinize göre sadece 1 bilgisayarda olması gereken kod 2 bilgisayarda daha çalıştı. Benim için güzel olsa da, neden diye merak ediyorum.

Dosya Ekleri

• 1603147360505922397481547981171.jpg
    1603147360505922397481547981171.jpg
    211,9 KB · Görüntüleme: 80

Geri
Yukarı