Windows 10 mu daha stabil yoksa Windows 11 mi?

Birisi nispeten yeni çıkmış bir işletim sistemi ve diğeri yıllardır güncellemeler alan daha eski bir işletim sistemi. Elbette cevap Windows 10 olacaktır ancak kayda değer bir fark mıdır bilemiyorum

Dün Windows 11'den 10'a geçtim arayüz daha hızlı çalışıyor.
Gündelik kullandığım D15 laptopta 11e geçtim ve açılma süresinde bile süre arttı hocam, 10 gün dolduğu içinde geri dönemedim ve formatla uğraşmak istemedim. Daha zamanı çok var şahsen 11in.

Gündelik kullandığım D15 laptopta 11e geçtim ve açılma süresinde bile süre arttı hocam, 10 gün dolduğu içinde geri dönemedim ve formatla uğraşmak istemedim. Daha zamanı çok var şahsen 11'in.

Aynen hocam 23H2 güncellemesi gelsin bakalım ne olup bitecek.

Windows 10 "legacy" olarak görüldüğü için 11'den daha stabil. Ama yeni sistemlere zaten yazılım ve BIOS Update'leri geliyor Windows 11 için. Yani sistemin yeni ve sürücüler güncelse sorun yok.

Evet hocam doğru

Birisi nispeten yeni çıkmış bir işletim sistemi ve diğeri yıllardır güncellemeler alan daha eski bir işletim sistemi. Elbette cevap Windows 10 olacaktır ancak kayda değer bir fark mıdır bilemiyorum.

Windows 11 güzel fakat stabilite olarak üstüne düşse Microsoft daha iyi olur.

Hocam sisteminiz güncelse 11e geçin, ama eskiyse 10 daha stabil.

Hocam ortalama bir sistemim var ama Windows 10 daha stabil çalışıyor Windows 11 işlemcim desteklemiyor 10'dan devam şimdilik keyfim isterse geçerim belki.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı