Windows 10 Pro başlat menüsü ve arama çubuğu çalışmıyor

DarkVide121

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Merhaba herkese. Daha yeni aldığım bilgisayarımda oyun bile yükleyemeden bunu yaşamam bayağı üzdü beni. Bilgisayarı normal olarak kapattım. 1-2 saat sonra açtığımda başlat düğmesi çalışmıyor. Basıyorum basıyorum tepki bile yok. Yanındaki arama çubuğu da aynısı. Tepki bile yok format atmak istemiyorum. Dünya para alıyorlar. Bu olayı nasıl çözebilirim? Ne yaparsam düzelir? Bilen arkadaşları etiketlerseniz yardımcı olsunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam üye profilini göremiyorum.
Kusura bakma benim hatam, alıntıladığım mesajı görememişsin.

Öncelikle çalıştırdan veya başlat menüsünden regedit (kayıt defteri düzenleyicisi) yazıp aç. Daha sonrasında sırasıyla Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run yollarını izle. Run klasörüne geldikten sonra sağ tarafta başlangıçta yer alan uygulamaların listelendiğini göreceksin. Daha sonra beyaz ekrana sağ tıklayıp yeni dize değeri oluştur. Adını ne koyduğunun bir önemi yok istiyorsan ctfmon.exe verebilirsin sana kalmış. Oluşturduğun dosyaya 2 kez tıkla ve değer verisi kısmına ‪C:\Windows\System32\ctfmon.exe yazıp kaydet ve bilgisayarını yeniden başlat sorunun çözülmüş olacak.

Kusura bakma benim hatam, alıntıladığım mesajı görememişsin.

öncelikle çalıştırdan veya başlat menüsünden Regedit (kayıt defteri düzenleyicisi) yazıp aç. Daha sonrasında sırasıyla Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run yollarını izle. Run klasörüne geldikten sonra sağ tarafta başlangıçta yer alan uygulamaların listelendiğini göreceksin. Daha sonra beyaz ekrana sağ tıklayıp yeni dize değeri oluştur. Adını ne koyduğunun bir önemi yok istiyorsan ctfmon.exe verebilirsin sana kalmış. Oluşturduğun dosyaya 2 kez tıkla ve değer verisi kısmına ‪C:\Windows\System32\ctfmon.exe yazıp kaydet ve bilgisayarını yeniden başlat sorunun çözülmüş olacak.

Merhaba hocam sorun değil. Şu an müsait olup denedim. Ama başarısız maalesef her şeyi harfiyen ysptım kontrol ettim ama çalışmadı. Galiba Windows 8 atacağım bu Windows 10 çok hatalı gerçekten.

Geri
Yukarı