Windows 10 Pro Lisansları İptal Ediliyor!

windows-10-pro-lisans-sorunu-manşet-768x384.jpg

windows-10-pro-lisans-sorunu.png

Önemli bir haberle karşınızdayım dostlar. Eğer bilgisayarınızı herhangi bir Windows sürümümden Windows 10 Pro'ya yükseltmişseniz lisans sorunları yaşayabilirsiniz. İki gündür bu durumdan şikayetler artmaya başladı dostlarım. Microsoft'un lisans sunucularında ortaya çıkan bir hata nedeniyle Windows 10 Pro'ya önceden yükseltilmiş PC'lerin aktivasyonu iptal ediliyor ve ne kadar deneseniz de bu hatayı düzeltemiyorsunuz. Elinizde Windows 10 Pro Ürün anahtarları varsa bir süre kullanmamanızı tavsiye ederim. Microsoft ise müşterilerinin sadece sabırlı olmasını ve bu hatanın düzeltilmesine karşın çalışmalara başladığını açıkladı.​

Aylar önce lisans almıştım. Sorun gider dediğimde Home sürümünü kurmam gerektiğini söyledi. Anahtarı değiştir dedim ve aynı lisans anahtarını girdim, şimdilik sorun yok gibi görünüyor. Anlam veremedim bu duruma. Lisansım ile ilgili bir sorun varsa etkinleşmemesi lazımdı. Tekrar sorun çıkmasa bari. Bu lisans olayından bıktım artık. Kutulu olarak almak neredeyse imkansız. Gelire göre fiyatlandırma yapsalar da biz de kurtulsak artık.

Toplama bilgisayar ucuz ve performanslı laptoplara göre, fakat windows kutulu ücretinide ekleyince pek de farkı kalmıyor laptoplara göre, el insaf ya bir işletim sistemi 1600 TL olur mu? Ben olsam gaming laptop tercih ederdim keyfime bakardım ama iş işden geçti. Bu bilgisayar problemleri artık bi yerden sonra bezdiriyor 20 yaşımdan sonra el sürmem artık. Bilgisayara bebeği gibi bakanlar bi problemi çıkınca içinde kötü his oluşuyor nedense kafası takılıyor insanın, azcıkta olsa teknolojinin bağımlısı olduk diyebiliriz. Bu problemler artık bana organize gibi geliyor.

Son düzenleme:
Bu olay arkadaşımın başına geldi. Lisansı iptal edildi ve Home sürümü kurması gerektiği yazıyordu.

Bugün aktivasyon bozulmuş şekilde açıldı bilgisayar.
Screenshot (64).png

Sorun gider dediğimde "Bu Windows kopyasını etkinleştirdik." diye bir uyarı geldi. Şu an sorun düzeldi.
Screenshot (65).png

Hocalarım şuan düzelmeler başlamış olup halledileceği söylenmekte. Kesinlikle ucuza Windows 10 Pro lisans almayın bundan sonra.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı