Windows 10 Ses Cızırtı/Yırtılma Sorunu

KALSEDON

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Merhabalar.
Windows 10 kullanıcısıyım,bilgisayarımı kullanırken ve daha çok müzik dinlerken rahatsız edici bir durum yaşıyorum.
Müzik dinlerken temiz bir ses gelirken arka plandan anlık bir cızırtı veya seste yırtılma oluşuyormuş gibi bir ses geliyor.
Daha önce denemediğim sürücü kalmadı ve birkaç gün önce bilgisayarıma temiz format attım.
Hiçbir şekilde bu problemi çözebilmiş değilim.
Donanımsal olarak jaklarda veya aux kablosunda herhangi bir problem veya bir zarar görmüşlük yoktur.
Windows 10 kullandığımdan bu yana yaşadığım bir problemdir.

VIA High Definition Audio donanım kimlikleri:
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_1106&DEV_0397&SUBSYS_1458A000&REV_1000
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_1106&DEV_0397&SUBSYS_1458A000

AMD High Definition Audio donanım kimlikleri:
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_1002&DEV_AA01&SUBSYS_00AA0100&REV_1003
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_1002&DEV_AA01&SUBSYS_00AA0100

Yaşadığım problemin anlaşılması açısından bir video eklemesi yaptım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yardımcı olan olmayan herkese şimdiden teşekkürler.
Merhabalar.
Windows 10 kullanıcısıyım,bilgisayarımı kullanırken ve daha çok müzik dinlerken rahatsız edici bir durum yaşıyorum.
Müzik dinlerken temiz bir ses gelirken arka plandan anlık bir cızırtı veya seste yırtılma oluşuyormuş gibi bir ses geliyor.
Daha önce denemediğim sürücü kalmadı ve birkaç gün önce bilgisayarıma temiz format attım.
Hiçbir şekilde bu problemi çözebilmiş değilim.
Donanımsal olarak jaklarda veya aux kablosunda herhangi bir problem veya bir zarar görmüşlük yoktur.
Windows 10 kullandığımdan bu yana yaşadığım bir problemdir.

VIA High Definition Audio donanım kimlikleri:
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_1106&DEV_0397&SUBSYS_1458A000&REV_1000
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_1106&DEV_0397&SUBSYS_1458A000

AMD High Definition Audio donanım kimlikleri:
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_1002&DEV_AA01&SUBSYS_00AA0100&REV_1003
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_1002&DEV_AA01&SUBSYS_00AA0100

Yaşadığım problemin anlaşılması açısından bir video eklemesi yaptım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yardımcı olan olmayan herkese şimdiden teşekkürler.
Güncelleme:Arkadaşlar sorunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğunu test etmek amacıyla sistemime Chrome OS kurdum ve müzik dinlerken seste herhangi bir problem/cızırtı ile karşılaşmadım.
Bu durum hakkında bir düşüncesi olan benimle paylaşabilirse çok mutlu olurum.
Teşekkürler.
İyi sosyaller.
Çözüldü: Denetim masası>Güç seçenekleri kısmından "Yüksek Performans" ayarını seçtiğimde nasıl bir alakası olabilir bilmiyorum ama cızırtı problemi ortadan kalkmıştır.
Çözüm Sağlaması: Tekrar "Dengeli" profilini seçtiğimde aynı ses paraziti/cızırtı sorunu devam etmektedir.
Aynı problemi yaşayan arkadaşlar için umarım yardımcı olur.
İyi sosyaller.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı