Windows 10 sistem çöküyor

vacinovladimm

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
Gtx 1650 ti
İşlemci
i510200h
Bir iki gün önce bilgisayarda öylesine takılırken nedenini bir şekilde bir anda çöktü ve BIOS menüsüne attı. BIOS hakkında çok bir bilgim olmadığı için masaüstüne geri döndüm ve Steam'ın çalışmadığını gördüm. Chrome'de ise hesabımdan çıkış yapılmıştı. Bundan sonraki günlerde ara ara kullanmayı denedim. Fakat 5 dakika geçmeden yine çöküyordu. Gerçekten ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok. İnternette çözüm arasamda bulamadım.

İşletim sistemi dosyalarında sorun oluşmuş olabilir, diskte sorun olabilir, BIOS güncel olmayabilir ya da bellekle ilgili olabilir. Önce bir tarama yapmakla başlayabilirsiniz.
Bunun için CMD yönetici olarak başlatıp;
chkdsk
yazdıktan sonra yeniden başlatıp tekrar yazarak çıkan sonucu paylaşır mısınız?

İşletim sistemi dosyalarında sorun oluşmuş olabilir, diskte sorun olabilir, BIOS güncel olmayabilir ya da bellekle ilgili olabilir. Önce bir tarama yapmakla başlayabilirsiniz.
chkdsk
Access Denied as you do not have sufficient privileges or the disk may be locked by another process.
You have to invoke this utility running in elevated mode and make sure the disk is unlocked
Yanlış bir şekilde yazdıysam kusurama bakmayın.

Access Denied as you do not have sufficient privileges or the disk may be locked by another process.
You have to invoke this utility running in elevated mode and make sure the disk is unlocked
Yanlış bir şekilde yazdıysam kusurama bakmayın.
CMD'yi yönetici olarak başlattınız değil mi? Eğer öyle yaptıysanız disk kilitli olabilir:
chkdsk C: /f /r /x
komutunu deneyiniz. Yok yönetici olarak başlatmadıysanız evvela yönetici olarak başlatıp:
Önce bir tarama yapmakla başlayabilirsiniz.
chkdsk

Dosya Ekleri

• IMG_20240518_010549.jpg
    IMG_20240518_010549.jpg
    246,6 KB · Görüntüleme: 20

Geri
Yukarı