Windows 10 UEFI vs. Legacy kurulum

Radeon RX 5500M

Hectopat
Makaleler
15
Daha fazla  
Bugün MSI Alpha 17 model bir laptop aldım, ve çok cahil olduğumdan dolayı legacy Windows 10 kurdum. UEFI ile arasında çok fark var mıdır? Varsa nasıl legacy modda kurulmuş Windows'u silip UEFI ile kurarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
UEFI kurun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam ben Windows'u kurdum bile nasıl silip tekrar UEFI kurarım onu bilmiyorum.

Rehberdeki adımları uygulayacaksınız. Sıfırdan bir kurulum yapın, zaten yeni kurmuşsunuz.

Hocam içine 2 oyun yükledim rehberi takip edersem Windows 10 biçimlendirme yaparken onlarında silinmesini sağlayabilir miyim? Kusura bakmayın hiçbir bilgim yok o yüzden yoruyorum sizi.

Önce depolama biriminizde yeni bir birim oluşturun. Oraya oyunlarınızı atın. Ardından formatı diğer bölüme atın. Yeni Windows'u kurduğunuzda iki bölümü birleştirin. Minitool kullanabilirsiniz.
(1) MiniTool Partition Wizard Free Edition | Technopat Sosyal

Hocam silinmeleri sorun değil, tekrar kurarım:) yanlış anlamadıysam bilgisayar açılırken F8 tuşuna basıp birinci sıraya USB'yi alacağım. Sonra normal Windows kurulumu değil mi?

UEFI kurun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam 4.24de anlattıkları mevzuda bende Windows logosu çıkıyor. Fakat ben boot menüsünden gerekenleri yaptım ve uefi menüsünde de usb belleğimin adının başında uefi yazıyodu. Nerede hata yapıyorum anlamadım. Bu yüzden henüz kurulumu tamamlamadım eski tip kurmak istemiyorum.

Geri
Yukarı