Windows 10 USB'si Boot Menüsünde Gözükmüyor

Kemal05

Hectopat
Bilgisiyarım eski. markası Acer ve korsan Windows 8 kullanıyorum bunu USB ile Windows 10 yapmak istiyorum ama USB'ye Windows 10 hazırladığımda Boot Menüde USB görünmüyor ve Bilgisiyarda BIOS yani UEFI yok ama CMOS diye bir şey var. Lütfen Yardım edin bunu nasıl kurabilirim veya nasıl Boot Menüden görünür yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam Teşekkür ediyorum peki kaç Gb DVD lazım ? Ve yine Rufus'tan DVD ye mi kurulum yapmam lazım
ve neleri Seçmem lazım ? Son olarak Mediacreation'dan yine ISO mu yapmam lazım ?
Microsoft'un sitesinden güncel Windows 10'u zaten ISO formatında indirip, DVD sürücüsüne yazdırabilirsiniz. Böyle bir seçenek bulunuyor. Bu ISO dosyasının ebatı da 4.3GB değerini çok büyük ihtimalle geçmeyecek. Yani boş bir standart DVD işinizi görecek. Windows 8 zaten ISO dosyasını DVD sürücüsüyle ek program kurmadan yazdırma özelliğine sahip. Ek program kullanmadan Windows 10 kurulumunu yapabilirsin.

Yani Microsoft'taki ISO yazılımını indirip direk olarak DVD atabilirim doğrumudur. Rufus lazım olucak mı ? ve nasıl bir DVD almam lazım DVD R veya DVD RW. Bunlar değilse siz önerin.

Yani Microsoft'taki ISO yazılımını indirip direk olarak DVD atabilirim doğrumudur. Rufus lazım olucak mı ? ve nasıl bir DVD almam lazım DVD R veya DVD RW. Bunlar değilse siz önerin.
"Microsoft Medya Oluşturucu" uygulamasıyla kur dosyalarını istersen USB diske yazdırabilirsin. İstersen de ISO formatında download edebilirsin. Sen ISO seçip download yapacaksın. ISO'yu DVD'ye yazdıracaksın olay o. ISO dosyasına sağ tıkladığında sana yazdırma seçeneği sunuyor Windows 8. Rufus Mufuz yok yani. O programa aslında hiç ihtiyacın yok. Yeni başlayan için araç sadece. O program FAT32 dosya sistemine USB diski döndürüp ISO dosyası içindeki verileri USB'ye yazdırmaktan başka bir iş yapmıyor. USB disk frmatını MBR'den GPT'ye basit bir komutla çeviriyo. Sıradan bir program.

Hocam benzer problemi Acer Aspire 7750G Laptop'umda ben de yaşadım. Rufus ile yazdırırken "Disk Bölüm Düzeni" kısmını MBR seçip tekrar yaptığımda olmuştu. Eski nesil PC'lerde bu disk bölüm düzeni genelde MBR'dir. sen yazdırırken muhtemelen otomatik olarak seçili olan GTP düzeninde oluşturdun. MBR'yi seçip USB'yi tekrar oluşturursan boot menüde USB belleğin görünebilir. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı