Windows 10 "WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR" Hatası

Legendario

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yardıma ihtiyacım var. Bilgisayarımı açarken Windows 10 logosu gelince bilgisayar her defasında farklı hata kodları ile mavi ekran veriyor. Bazen ise açılıyor ve masaüstünde WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hata kodu ile mavi ekran veriyor. Format atmayı denedim format atarken yine aynı kodla hata veriyor. Bazen ise hata vermeden donuyor. Ve her hata verişinde işlemci fanı giderek hızlı dönüyor ve ses çıkarıyor. Lütfen yardım edin format atamıyorum makineyi kullanamıyorum. PC'ye mal mal bakıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı tam açamadığını yazdınız ancak açabilirseniz bu dosyaları paylaşın:
Minidump Dosyalarını Upload Etme | Technopat Sosyal

Eğer format sonrası da mavi ekranlar sistem açılmadan veriyorsa BIOS ayarları da doğru ve güncel BIOS kullanıyorsanız HDD ve RAM donanımlarını çıkarıp temizleyip slotları sıkı ve doğru takıldığına emin olun.

Merhaba, yardıma ihtiyacım var. Bilgisayarımı açarken Windows 10 logosu gelince bilgisayar her defasında farklı hata kodları ile mavi ekran veriyor. Bazen ise açılıyor ve masaüstünde WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hata kodu ile mavi ekran veriyor. Format atmayı denedim format atarken yine aynı kodla hata veriyor. Bazen ise hata vermeden donuyor. Ve her hata verişinde işlemci fanı giderek hızlı dönüyor ve ses çıkarıyor. Lütfen yardım edin format atamıyorum makineyi Minidump dosyam işte bu: Yeni klasör.rar
Bilgisayarı tam açamadığını yazdınız ancak açabilirseniz bu dosyaları paylaşın:
Minidump Dosyalarını Upload Etme | Technopat Sosyal

Eğer format sonrası da mavi ekranlar sistem açılmadan veriyorsa BIOS ayarları da doğru ve güncel BIOS kullanıyorsanız HDD ve RAM donanımlarını çıkarıp temizleyip slotları sıkı ve doğru takıldığına emin olun.

Yukarıda istenilenleri yapın sonucu paylaşın. Sonuçlarda bir sorun gözükmez ise RS5'e geçin.
Bu sorunları Win 10 öncesi yaşıyor muydunuz veya ne yaptıktan sonra olmaya başladı?
Daha önce windows 7 kullanıyordum ama bu 2 sene önce, geçen yaz tatilinden beri bu hatayı alıyorum. Windows 10'a geçtiğim zaman direk bu hatayı almadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı