Windows 10 Yarı Saydam Seçim Dikdörtgeni Kasma Sorunu

cilgintebesir

Kilopat
Merhabalar, gelişmiş sistem ayarlarından Yarı saydam seçim dikdörtgeni göster ayarını açık olarak kullanıyorum ve bilgisayarım için en iyi olanı Windows seçsin işaretli. Fakat masaüstünde seçimi yaparken biraz büyüttükten sonra fare ile eş zamanlı ilerlemiyor, gecikiyor ve kasma oluyor çözümü var mıdır?

Bu arada yarı saydam seçim dikdörtgeni göster ayarını kapadığımda böyle bir sorun yaşamıyorum ama açıkken göze daha hoş geliyor :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 Pro
GTX 1060 385.28

Ekran çözünürlüğünü düşürdüğümde bu sorunla karşılaşmadığımı fark ettim, UHD monitör kullanıyorum bununla ilgisi olabilir mi?

Merhabalar, gelişmiş sistem ayarlarından Yarı saydam seçim dikdörtgeni göster ayarını açık olarak kullanıyorum ve bilgisayarım için en iyi olanı Windows seçsin işaretli. Fakat masaüstünde seçimi yaparken biraz büyüttükten sonra fare ile eş zamanlı ilerlemiyor, gecikiyor ve kasma oluyor çözümü var mıdır?

Bu arada yarı saydam seçim dikdörtgeni göster ayarını kapadığımda böyle bir sorun yaşamıyorum ama açıkken göze daha hoş geliyor :)

Hocam sorunu çözdünüz mü?

DPI ayarını değiştirmeyi deneyin. Sorun devam ederse sonbahar Windows 10 güncellemesini bekleyebilir ya da Insider sürüme geçebilirsiniz. Insider sürekli güncellendiğinden pek tavsiye etmem.
Malesef DPI değişikliği sorunu çözmedi, sanırım dediğiniz gibi sonbahar güncellemesini bekleyeceğim teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı