R5 5500 sistemde Windows 10 yarı saydam seçim dikdörtgeni kasıyor

ahmetreha4

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 4060
İşlemci
Ryzen 5 5500
Sistemim iyi ama masaüstündeki seçim dikdörtgeni sanki 30 FPS gibi çok kasıyor. Gelişmiş sistem ayarları kısmında performans ayarlarında yarı saydam seçim dikdörtgeni seçeneği açık haliyle de kapalı haliyle de kasıyor. Önemsiz gibi bir detay olsa da benim gözüme çok batıyor önceden böyle bir sorun olduğunu sanmıyorum. 2 kere format attım bir kere Windows 11 sonra beğenmedim. Windows 10 attım ikisinde de aynı sorun. Onlardan önce yoktu.

Aslında çözümü çok kolay.

Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Sistem'e geldikten sonra orada "Gelişmiş sistem ayarları" olacak. Oraya tıkla. Oradan Gelişmiş'e gel. Sonrasında performans grubundaki ayarlar butonuna tıkla. Ekranına bir pencere gelecektir. Orada "Yarı saydam seçim dikdörtgenini göster" diye bir seçenek var. Onu işaretlemelisin. Ardından uygulaya tıklayıp tamama basmalısın. Sorunun çözülecektir.

Aslında çözümü çok kolay.

Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Sistem'e geldikten sonra orada "Gelişmiş sistem ayarları" olacak. Oraya tıkla. Oradan Gelişmiş'e gel. Sonrasında performans grubundaki ayarlar butonuna tıkla. Ekranına bir pencere gelecektir. Orada "Yarı saydam seçim dikdörtgenini göster" diye bir seçenek var. Onu işaretlemelisin. Ardından uygulaya tıklayıp tamama basmalısın. Sorunun çözülecektir.
yok işte öyle de aynı şekil kasıyor onun da videosunu aldım ama atmadım aynısı gibi düşünün

Oyunlarda programlarda bir problem yaşamıyorsan sisteminde bir problem yoktur. Bu kafana taktığın şey onemli değil.
😂😂 önceden yoktu o yüzden çok takıldım oyunlarda da bi değişiklik var mı anlayamadım

yok işte öyle de aynı şekil kasıyor onun da videosunu aldım ama atmadım aynısı gibi düşünün

😂😂 önceden yoktu o yüzden çok takıldım oyunlarda da bi değişiklik var mı anlayamadım
Hocam monitör hz'inizi kontrol ettiniz mi?

Geri
Yukarı