Çözüldü Windows 10'da masaüstü sağ tık menüsünde bilinmeyen dosya nasıl kaldırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ataKartal

Centipat
Merhaba, ekte de görebildiğiniz gibi masaüstündeki Yeni menüsünde "Adobe Photoshop Image 23" isimli bir photoshop dosyası var. Nasıl eklendi bilmiyorum, oradan
nasıl kaldırabilirim acaba?
Screenshot_1.png

Çözüm
Regedit'i açın ve orada yazan ismi aynı şekilde aratın. Bulduğu tüm kayıtları silin ve makineyi yeniden başlatın. Tabii o program makinede yüklü değilse bunu yapın. Eğer yüklü ise dediğim işlemden sonra çalışmasında sorunlar olabilir.
Regedit'i açın ve orada yazan ismi aynı şekilde aratın. Bulduğu tüm kayıtları silin ve makineyi yeniden başlatın. Tabii o program makinede yüklü değilse bunu yapın. Eğer yüklü ise dediğim işlemden sonra çalışmasında sorunlar olabilir.

Çözüm

Dosyayı Regedit'ten CTRL+F ile arattım ve dosyayı sildim, sorun çözüldü. Çok teşekkür ederim hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı