Windows 10'da Yükseltme Yapmadan Temiz Kurulum Yapılır mı?

24F3R

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
REVİZYON UÇAK PLANLAMA
Merhaba,

Windows 10'a geçmek istiyorum, Lakin rezervasyon yaptığım halde halen dönüş sağlanmadı. Microsoft dan Win 10 indirip , Yükseltme yapmadan direkt olarak Windows 7 den Windows 10'a temiz kurulum yapar isem lisansım geçerli olur mu? Yoksa yükseltme işlemi yapmak mecburi midir?

Windows 10 Medya Oluşturma Aracı ile de kurulumu başlatabilirsiniz. Bu araçla temiz yükseltme yapabilirsiniz. Yani yükseltme yaparken temiz kurulum yapılır. Ayrıca Windows 7 ürün anahtarınızı bir yere not alıp Windows 10 10586 yapısını USB ile kurup direk ürün anahtarınızı girerek de sistemi etkinleştirebilirsiniz

Temiz kurulum ile yükseltme yapılmaz. Rezervasyonu beklemeye gerek yok, arkadaşın söylediği gibi ISO dosyası ile medya oluşturup kurulumu yapabilirsin. Ancak temiz kurulum -önyükleme- değil yükseltme şeklinde olmalı, herhangi bir şekilde ürün anahtarı girmene de gerek yok.

Hayır. Tıpkı toplama bilgisayara sıfırdan yeni ürün anahtarı ile Windows kuruyormuş gibi USB'den bilgisayara 10586 yapısını temiz kurulum yapıp Windows 7 ürün anahtarınızı girerek sistemi etkinleştirebilirsiniz.
Ayrıca eğer Windows 10'a hiç yükseltme yapılmadıysa donanım kimliği sunuculara kaydolmayacağından Windows 10'u USB'den temiz kurulum yaparken veya yaptıktan sonra ürün anahtarı girmezseniz sistem etkinleşmez. 10240 yapısında ürün anahtarı girilse bile etkinleşmiyordu. Kurulumu Windows içinden başlatmak gerekiyordu.

İyi de bu Insider programı için. Son kullanıcının kafasını karıştırmaya gerek yok, yapması gereken Windows 7'yi Windows 10'a yükseltmek. Daha sonra isterse temiz kurulum yapabilir.

İyi de bu Insider programı için. Son kullanıcının kafasını karıştırmaya gerek yok, yapması gereken Windows 7'yi Windows 10'a yükseltmek. Daha sonra isterse temiz kurulum yapabilir.
Dün akşam 32 bit için yükseltme yaptım. Windows etkin oldu lisansı kabul etti fakat 64 bit için temiz kurulum yapmak istedim, Lisans kodunu kabul etmedi neden böyle bir şey oldu? 32 bit'den 64 bit'e geçilmiyor mu ?

Benim yazım gayet açık. Okuma yazması olan rahatlıkla anlar. 10586 yapısı bu ay içinde genel kullanıcıya sunulacak. Şu anda da kurarsanız değişen bir şey olmayacak, genel kullanıcıya da aynı yapı sunulacak.

10586 kurup ürün anahtarınızı girmeniz yeterli. Arkadaşın sormak istediği de buydu.

Dün akşam 32 bit için yükseltme yaptım. Windows etkin oldu lisansı kabul etti fakat 64 bit için temiz kurulum yapmak istedim, Lisans kodunu kabul etmedi neden böyle bir şey oldu? 32 bit'den 64 bit'e geçilmiyor mu ?
Temmuz ayında çıkan kurulum eski ürün anahtarlarını kabul etmiyor, bu adımı atla seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Donanım kimliği üzerinden sistem etkinleşecek.

Son düzenleme:
Key girme ekranını atlasaydın 64 Bit kurduğunda sorun olmazdı. Yükseltme sonrası key girmene gerek yok. Windows 10 10586 sürümü yayınlandığında Windows 7, 8 ve 8.1 ürün anahtarlarını Windows 10 kurulumunda kullanabilir hale gelecek.

Lisans girmeyeceksin, o seçeneği atlayacaksın online olduğunda Windows otomatik olarak etkinleşecek. Bir kere Windows 10'a yükselttikten sonra Windows 7 keyi ile işin kalmıyor.

Lisans girmeyeceksin, o seçeneği atlayacaksın online olduğunda Windows otomatik olarak etkinleşecek. Bir kere Windows 10'a yükselttikten sonra Windows 7 keyi ile işin kalmıyor.
Teşekkürler arkadaşlar, Bu akşam tekrardan temiz kurulumu, Dediğiniz gibi lisans key'i atla deyip yapacağım. Key girmeden etkin olacak mı. Akşam sonucu paylaşacağım tekrardan.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı