Windows 10'dan 11'e geçilmeli mi?

Avalanche28

Picopat
Daha fazla  
Windows 10 kullanıyorum 11'e geçersem oyun için iyi olur mu kasma olur mu? Performans düşüşü yaşar mıyım 10-15 FPS filan.

Bilgisayar özelliklerim:
RTX 2070.
AMD Ryzen 5600.
32 GB RAM.

Hocam bence geçin çünkü bende 4 GB RAM var ve işlemci ve ekran kartı çöp. Ona rağmen Windows 11 kullanıyorum.

Herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum.

Windows 10 kullanıyorum 11'e geçersem oyun için iyi olur mu kasma olur mu? Performans düşüşü yaşar mıyım 10-15 FPS filan.

Bilgisayar özelliklerim:
RTX 2070.
AMD Ryzen 5600.
32 GB RAM.

Windows 11 iyi. Fakat Windows 10 daha rahat geliyor bana. Bence kalabilirsiniz. Desteği zaten kesilecek 1 yıla yakın bir sürede. Önerim desteği kesilince geçmeniz. Eğer geçecekseniz format ile geçmeniz önerimdir. FPS pek azalmazda artmazda.

Geçilir hala çok güzel.
1715360460776.png

Açıkçası sızdırılmış ISO ile denememe rağmen çok sıkıntı yaşamamıştım. Windows 10 geri dönmüştüm. Şu an Windows 10 kullanıyorum ve yakında da Windows 11 geçerim. Benim sistemim de iyi değil ve TPM falan yok bu gereken özellikleri kapatarak kullanıyordum. Açıkçası FPS konusunda çok fark beklememeni öneririm. He belki temiz format atarsan geçici olarak yükselebilir ama aşırı bir fark bekleme. Windows 11' den Windows 8' e düşseydin gerçek anlamda bir fark belki olabilirdi.

Ekran görüntüsü 2024-05-10 205346.png

Sanki RAM kullanımı fazla gibi ama olsun o kadar. Yakında uçak gibi bir sistem alıcam.

54 yaşında epey tecrübeli bir kullanıcı olarak, geçti idi iseniz, hayırlı olsun. Ama Windows 10 bitene kadar kullansanız daha iyi idi. Hala bazı sorunlar mevcut, sisteminiz eski ise, Windows 24h2'ye kendiliğinden upgrade etmeyecek. Edebilecek düzeyde bir sisteminiz olsa dahi, 3 yada 5 ay sonra güncelliyor. Yani en iyisi diğer bu makaleye girenler için yazmış olayım, son kullanım tarihine kadar Windows 10 kullanın, daha sonra son kullanım tarihi geldiğinde isteseniz dahi kullanamaybilirsiniz, özlemeyin sonra. :)

Geri
Yukarı