Windows 10'dan 11'e geçişte UEFI üretici bölümü seçeneği gözükmüyor

KeremKarakuş

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
GTX 1660 Ti
İşlemci
Ryzen 5 3600 3.6 GHz
Benim bilgisayarım Windows 10 ve ben 11'e geçmem gerekiyor. Tamam fakat benim PC güvenli önyükleme desteklemiyor diye yazıyor bunun yüzünden 11'e geçiş yapamıyorum. Aktif etmek için kurtarma ekranı gibi bir yer olan yerden seçenekler gelişmiş seçenekler oradan ise UEFI üretici bölümüne girmem gerekecekti fakat bende öyle bir seçenek yoktu. Ne yapmalıyım bir şekilde güvenli önyüklemeyi aktif etmem gerekir.

Benim bilgisayarım Windows 10 ve ben 11'e geçmem gerekiyor. Tamam fakat benim PC güvenli önyükleme desteklemiyor diye yazıyor bunun yüzünden 11'e geçiş yapamıyorum. Aktif etmek için kurtarma ekranı gibi bir yer olan yerden seçenekler gelişmiş seçenekler oradan ise UEFI üretici bölümüne girmem gerekecekti fakat bende öyle bir seçenek yoktu. Ne yapmalıyım bir şekilde güvenli önyüklemeyi aktif etmem gerekir.

BIOS'a girmen lazım o dediğin UEFI üretici şeysi BIOS zaten anakartını yaz yardımcı olayım.

Dosya Ekleri

• resim_2024-05-15_165714272.png
    resim_2024-05-15_165714272.png
    7,9 KB · Görüntüleme: 11
BIOS'un boot sekmesinde olması lazım Secure Boot ayarının. O ayarı Windows UEFI mode olarak ayarlayın.
Secure Boot mode u standard olarak ayarlayın.

Güvenli önyükleme Secure Boot demek.

Geri
Yukarı