Windows 10'dan Windows 8.1'e geçmek mantıklı mı?

kükürt

Decapat
Daha fazla  
Rust oynuyorum ve donmalar yaşıyorum çünkü RAM'ım 8 GB ve 3, 5GB'sini Windows 10 yiyor. Bu sorunu Windows 8,1 e geçerek düzeltmek mantıklı geldi. Sizce Windows 8,1 e geçmem mantıklı mı? Başka bir çözümü var mıdır?

Sistemim:
Ryzen 5 1600 AF.
NVIDIA 1650 Super.
8 GB RAM

Rust oynuyorum ve donmalar yaşıyorum çünkü RAM'ım 8 GB ve 3, 5GB'sini Windows 10 yiyor. Bu sorunu Windows 8,1 e geçerek düzeltmek mantıklı geldi. Sizce Windows 8,1 e geçmem mantıklı mı? Başka bir çözümü var mıdır?

Sistemim:
Ryzen 5 1600 AF.
NVIDIA 1650 Super.
8 GB RAM
Windows 10 ile birkaç yerini oynarak hafifletebilirsin, eğer kullandığın programlar ve driverların destekliyorsa Windows 8.1 daha hafiftir, senin tercihin.
Ya da Windows 10 LTSC kullanabilirsin.

Windows 8 daha hafif. Örneğin depolama kullanımı konusunda ama windows 10 un deneyimi vermez diye düşünüyorum.

Sana windows 10 superlite öneririm ben şuan o sistemi kullanıyorum ve memnunum sistemin özelliği ne dersen orjinal windows 10 un modifiye edilmiş halidir örneğin içerisinde boş beleş cortana ve bunun gibi uygulamalar gelmiyor ama içerisinde gömülü bir araç geliyor bu araçtan istediğini geri yükleye biliyorsun.
Yükleme linki falan yardımcı olurum sana

Değil, çünkü her yeni Windows öncekilerine göre daha hafif olduğunu biliyorum ya da daha doğru bir şeklide ifade edeyim kaynakları daha iyi şekilde kullanır.

@AJFA Hocamın düzenlediği Windows 10'u deneyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Değil, çünkü her yeni Windows öncekilerine göre daha hafif olduğunu biliyorum ya da daha doğru bir şeklide ifade edeyim kaynakları daha iyi şekilde kullanır.
Senin dediğin optimizasyon konusu.
Evet her sonrakı sistem daha optimize olur ama bu daha hafif anlamına gelmez.
Mesela Windows 7 yükle, kaynakları ne kadar az kullandığını görebilirsin.
Bu durumda Windows 7 daha hafif anlamına geliyor ama çok eski bir sistem.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı