Windows 11 boşta %50 RAM kullanıyor

7PeekB4mGüM

Centipat
Daha fazla  
RAM
8GB 3200Mhz
SSD veya HDD modeli
500GB SSD
Ekran kartı
RTX 3050 Laptop GPU
İşlemci
11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-11400H @ 2.70GHz
Öncelikle herkese merhaba, 1.5 yıl önce aldığım Casper Excalibur G770 laptopumda boşta çok fazla RAM yiyor ve çok fazla RAM yemesi FiveM, RDR2, PUBG, CS2 gibi oyunlarda 30 saniyelik 4-5 FPS'e düşmesine sebep oluyor. Sürekli tekrar tekrar oluyor bu. Önceden hiç olmuyordu son 5-6 aydır oluyor. Arada bir Valorant'ta filan mavi ekran veriyor. Acaba sisteme 8 GB RAM daha eklemeli miyim yoksa başka bir şeyden mi kaynaklıdır? Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekran görüntüsü 2024-04-27 041526.png
Ekran görüntüsü 2024-04-27 041541.png
Ekran görüntüsü 2024-04-27 041845.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben yanlış bir şey görmüyorum. Ki 8 gb zaten yetersiz kalır gta 5 fivem oynayacaksanız drop yemesi normal yanına bi 8lik daha alırsanız sistem rahatlar drop olayı biter

Windows 10'da da 8 GB RAM'in boşta %50'sini kullanıyor. Windows 11 alakalı değil, ki; 8 GB RAM günümüzde yetersiz.

Nasıl yani birazdah açıklarmısnız hocam?

Hocam Valorant'ta filan çok nadir mavi ekran veriyor 1 hafta önce filan mavi ekran verdi neyse bir şey olmaz dedim yeniden başlattım girdim anında tekrar verdi RAM'ın bozulmuş olma ihtimali var mıdır? Yani yeni RAM alırsam ikisi birlikte çalışmayabilir diye diyorum. Artı olarak termal macunu filanda hiç yenilemedim.

Hocam Valorant'ta filan çok nadir mavi ekran veriyor 1 hafta önce filan mavi ekran verdi neyse bir şey olmaz dedim yeniden başlattım girdim anında tekrar verdi RAM'ın bozulmuş olma ihtimali var mıdır? Yani yeni RAM alırsam ikisi birlikte çalışmayabilir diye diyorum. Artı olarak termal macunu filanda hiç yenilemedim.
Memtest86 yapar mısınız hocam

Geri
Yukarı