Windows 11 boşta RAM kullanımı yüksek mi?

Gameon

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
RAM
8+8GB DDR5 5600MHZ RAM
SSD veya HDD modeli
M2 SSD
Merhaba, yeni aldığım laptopla beraber yaklaşık 1 aydır Windows 11 kullanmaktayım. Genelde pek oyun oynayan biri değilim ama oynadığım oyunlarda (GTA 5, teardown ve CS2) RAM kullanımım genelde %80 civarlarında geziyor.
Benim gayet işimi görüyor ama ağır AAA oyunları oynamaya başladığım zaman nasıl bir sonuç alırım bilemem.
Yani bilemedim bana biraz yüksek gibi geldi.
Aşağıya SS bırakıyorum.
Ön bellek boyutum normalde 7GB civarı, bu görüntüleri oyundan sonra çektim.

1111.png

2222.png

3333.png

4444.png

Son düzenleyen: Moderatör:
16 GB RAM kullanıyorum bende, görünüşe göre sizinki daha iyi fakat ben normal olduğunu pek düşünmüyorum, arkada 7 tane sekme açık şu an Opera'da ve Kaspersky, Malwarebytes, Microsoft Edge, 3 tane oyun gereksinimi çalışıyor ve benim bilgisayar şu an %48 kullanıyor. Arkada Kaspersky taramamı yapıyor?

Hocam bende de 16 GB RAM olmasına rağmen deli gibi FPS düştü Windows 11'e geçince normal mi? (Valorant'ta 70FPS düştü mesela)

Neden Windows 11 geçtiniz? Yani bir işinizmi var uygulamalar hakkında eğer sorun devam ediyorsa ve yaptığınız iş izin veriyorsa, Windows 10 devam etmenizi öneririm tüm güncellemeleri yaptınız mı ayrıca?

16 GB RAM kullanıyorum bende, görünüşe göre sizinki daha iyi fakat ben normal olduğunu pek düşünmüyorum, arkada 7 tane sekme açık şu an Opera'da ve Kaspersky, Malwarebytes, Microsoft Edge, 3 tane oyun gereksinimi çalışıyor ve benim bilgisayar şu an %48 kullanıyor. Arkada Kaspersky taramamı yapıyor?

Bu attığım SS en boş hali yanı hiçbir şey açık değil. Kaspersky tarama yapmıyor zaten arka plan taramasını kapattım.
Sizin değerler benimkine göre çok daha iyi.

Geri
Yukarı