Rehber Windows 11 cihazlarda Samsung cihazlara quick share ile hızlıca dosya aktarma nasıl yapılır?

The End

Kilopat
Makaleler
13
Yer
Adana / İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Ev ve ofis ortamında telefondan bilgisayara ya da tam tersini kullanarak dosya ve görsel aktarımı için WhatsApp'ya da Bluetooth gibi işlermleri açıp kapatarak kullanıyoruz. Fakat bu yavaş işlemler için birkaç şeyleri açmak ile uğraşıyoruz. Bunu Samsung cihaza sahip kişilerin dosya aktarırken sadece telefonun ve cihazlarının kilidinin açık olması yeterli.

Ayarlar nasıl yapılır?

- Öncelikle Windows 11 bilgisayarınıza Samsung Quick Share uygulamasını indirin.

Ekran görüntüsü 2023-12-13 120824.png

- Cihazlarınıza uzaktan Wi-Fi ile bağımsız kullanmak için Samsung Account ile giriş yapıp bilgisayarınızı Samsung hesabınıza bağlayın.

Ekran görüntüsü 2023-12-13 120922.png

- Bilgisayarımızı Samsung Account hesabımıza bağlamış olduk.

Ekran görüntüsü 2023-12-13 121326.png

Telefonumuzdan herhangi bir işlem yapmamız gerekmiyor. Sadece aynı Samsung Account hesabına bağlı olması yeterli.
Üst bildirim panelinden quick Share'i açıp kapatmanıza gerek yok. Kapalı konumda kalabilir.
Benim ayarlarım bu şekilde:

Screenshot_20231213_121741_Quick Share.jpg

Screenshot_20231213_121758_Quick Share.jpg

Nasıl kullanılır?
Telefondan bilgisayara dosya aktarırken göndereceğiniz dosyayı seçin ve ekranı açık olan cihazlarınıza gönderin.

Screenshot_20231213_122700_Android System.jpg

Screenshot_20231213_122732_Quick Share.jpg

Ekran görüntüsü 2023-12-13 122806.png

Bilgisayardan telefona gönderimde ise yine dosyanızı seçip sağ tıklayarak quick share ile dosyanızı ekranı açık olan cihazlarınıza aktarın.
İster telefonunuza, tabletinize, televizyonunuza.

Ekran görüntüsü 2023-12-13 123450.png

Ekran görüntüsü 2023-12-13 123542.png

- Dosya akarım işlemi internet hızınıza göre değişiklik gösterir.
- Bu özellik hemen hemen her cihazlarda kullanılır.

Detaylı olarak quick Share'in nasıl kullanılacağını aktarmaya çalıştım, umarım faydalı bir rehber olmuştur. İyi sosyaller dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu bilmiyordum o yüzden Samsung Flow kullanıyordum ama onda da cihazların aynı wifi ağına bağlı olması şartı var ve doğru düzgün kullanılmıyor da. Çünkü açılmıyor cihazlar eşleşmiyor. Bu daha pratik görünüyor.

Bunu bilmiyordum o yüzden Samsung Flow kullanıyordum ama onda da cihazların aynı wifi ağına bağlı olması şartı var ve doğru düzgün kullanılmıyor da. Çünkü açılmıyor cihazlar eşleşmiyor. Bu daha pratik görünüyor.
Evet, aynı sorunu bende yaşamıştım. Bu özellik daha pratik ve daha hızlı bağlantı sağlıyor.

Geri
Yukarı