Windows 11 çok fazla RAM kullanıyor

Eki Görüntüle 1435753
Benim boşta böyle hocam. Hiç bir uygulama açık değil.
1656524986278.png

Bir tek Edge açık. Ama arka planda Posta, Ayarlar ve Fotoğraflar uygulaması da açık.

Yani İşlemci ve Ekran kartı sağlam onlar taşıyor yine bir çoğu oyunu 100 FPS üstü oynuyorum
RAM'i normalde yüksek tüketiyor, ama üstüne sen de bir şeyler açınca sorun olmuyor. O zaman sorun yok. Sistem hızlı çalışmak için fazla RAM tüketebilir, ama sen oyun açınca fazlalığı sana geri verir. Sistem RAM ne kadar fazla ise ona göre kullanır. Bende 16 GB var, boşta bile 7 GB kullanıyor çoğu zaman. Attığınız kesite göre de Discord ve Chrome açıkken o kullanım bence normal. Eski bilgisayarımdan hatırlıyorum, o ikisini açınca benimki de aşağı yukarı o civarda kullanıyordu onda da 8GB vardı.
Zaten format ile de aynıysa başka çözüm yok.

RAM'i normalde yüksek tüketiyor, ama üstüne sen de bir şeyler açınca sorun olmuyor. O zaman sorun yok. Sistem hızlı çalışmak için fazla RAM tüketebilir, ama sen oyun açınca fazlalığı sana geri verir. Sistem RAM ne kadar fazla ise ona göre kullanır. Bende 16 GB var, boşta bile 7 GB kullanıyor çoğu zaman. Attığınız kesite göre de Discord ve Chrome açıkken o kullanım bence normal. Eski bilgisayarımdan hatırlıyorum, o ikisini açınca benimki de aşağı yukarı o civarda kullanıyordu.
Zaten format ile de aynıysa başka çözüm yok.
Bende yakın zamanda 8 GB ram almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı