Windows 11 çok geç kapanıyor

Aynı sıkıntıyı yaşadım. Geri Windows 10 yükledim.
Kapanıyor diyordu ama uzun sürüyordu hatta bir kere beklemeyeyim diye kapat dedikten 10 saniye kadar sonra laptop ekranını kapadım. Ekranı geri açtığımda bilgisayar açılıp kapanıyor kısmından devam edip kapandı. 😂
Kapanma ekranındayken uykuya geçmiş. Arkada neler dönüyor bilmiyorum ama W11'i beğenmedim. Belki önümüzdeki sene tekrar denerim.

Sistemimde sıkıntı yok herhalde yazılımsal bir problem. Başkalarında da olması rahatlattı :D

SATA kablosu 6 GB evet. Ayrıca Rapid Storage Technology'i nasıl kapatabilirim BIOS'un neresınde bulunuyor yardımcı olabilir misiniz?
Bir ayar daha var onu deneyin .
Güç seneneklerinden güç düğmelerinin yapacaklarını seçin buna tıklayın
Sonra Şu anda kullanılamayan ayarları değiştire tıklayın
Sonra Kapatma ayarları kısmından Hızlı Başlatmayı Aç bunu devre dışı yapın
Bilgisayarın Kapanması hızlanacaktır..

Bir ayar daha var onu deneyin .
Güç seneneklerinden güç düğmelerinin yapacaklarını seçin buna tıklayın
Sonra Şu anda kullanılamayan ayarları değiştire tıklayın
Sonra Kapatma ayarları kısmından Hızlı Başlatmayı Aç bunu devre dışı yapın
Bilgisayarın Kapanması hızlanacaktır..
Devre dışıymış zaten, bir kaç arkadaşıma daha sordum onlarda da varmış böyle bir sorun.

Merhaba,

2 opsiyon olabilir. 1.'si arka plan uygulamaları ve servislerinin sayısı fazladır bunların kapanması vakit alır. 2.'si ise Windows hızlı başlat modülü büyük bir sistem alt kopyası alıyordur. İsterseniz size hızlı kapanması için bir reg dosyası iletebilirim.
hocam merhabalar. bahsettiğiniz reg dosyasını bana da gönderebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Temiz kurulum yaptıktan hemen sonra test etmiştim ben de ona rağmen kapanış uzun sürüyor bende de. Açılışta sorun yok. Arkada programin açık olmasıyla da ilgisi yok bence, sıfır kurulmuş halde bile böyle yapıyor.

Arkadaşlar sistem SSD'ye kurulu açılış normal fakat akşam sistemi kapatırken kapatılıyor yazısı minimum 2.5 3 dakika duruyor ve sonra kapanıyor bunun sebebi ne olabilir?

Windows 10 bana göre daha iyi 1-2 yıldır kullanıyorum hiç öyle büyük bir sorun yaşamadım. Bana göre Windows 10 geçmeniz daha iyi olur.

Geri
Yukarı