Windows 11 Defender ne kadar kaliteli?

talhacosan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba abim orijinal oyun almayı saçma ve para israfi olduğunu düşündüğü için sürekli crackli indiriyor birkaç gün önce Adobe uygulamalarına ihtiyacı vardı crackli indirmeye çalışmış bilgisayar bir silkelenmiş ama şu anlık bir şey yok bilgisayarı en sonda bozacak Windows 10 Defender'i pek önüne geçemeiyor bu sorunun Windows 11'in Defender'i böyle crackli oyunları vb. şeyleri engelleyebilir mi? (abimin tam tersi olarak crackli indirmeden nefret eden birisiyim ama gene de anlamıyor indirme diyorum yok diyor)

Merhaba abim orijinal oyun almayı saçma ve para israfi olduğunu düşündüğü için sürekli crackli indiriyor birkaç gün önce Adobe uygulamalarına ihtiyacı vardı crackli indirmeye çalışmış bilgisayar bir silkelenmiş ama şu anlık bir şey yok bilgisayarı en sonda bozacak Windows 10 Defender'i pek önüne geçemeiyor bu sorunun Windows 11'in Defender'i böyle crackli oyunları vb. şeyleri engelleyebilir mi? (abimin tam tersi olarak crackli indirmeden nefret eden birisiyim ama gene de anlamıyor indirme diyorum yok diyor)
Bir bakacak bilgisayara cryptojacker ya da spyware girmiş :D

Emsisoft, Kaspersky, Malwarebytes, Bitdefender önerilerimdir.

Bir bakacak bilgisayara Cryptojacker ya da spyware girmiş :D

Emsisoft, Kaspersky, Malwarebytes, BitDefender önerilerimdir.

Hocam bende ondan korkuyorum iste abininde bek bilgisayar ile alaksi yok virus girerse ne olacagini bilmiyor hatta bir zaman eski PC de galiba Cryptojacker girmisti tam ne oldgunu bilmiyorum ama iste bilgisayardan Bitcoin kaziyorlardi zar zor temizledim ondan sonra da bilgisayar kendine gelemedi zaten.

merhaba,

Aslında yeterli de olabiliyor olmayabiliyor da, yani değişken bir mesele diyebiliriz kaba tabiriyle. Kişinin yapabileceği en mantıklı şey ise crack, warez içerikten uzak durmaya çalışmak olabildiğince. Defender'in yetersiz kaldığı durumlarda ise lisanslı antivirüsler devâmız oluyor. Bu konuda önerebileceğim yetkin yazılımlardan biri Kaspersky'dir. hem bilgisayarımda hem de telefonumda uzun sürelerdir kullandığımı söyleyebilirim. İş kişide bitiyor, gidip de illegal içeriğin kurulumunu gerçekleştirmek için antivirüsü devre dışı bırakırsanız burada sorun vardır. Yine benzer bir şekilde, yüklediğiniz illegal içerik virüslü çıktıysa ve bu virüsü temizlemek için antivirüsü legal bir şekilde lisanslamak yerine yine illegal yola başvuruyorsanız burada daha büyük sorunlar vardır.

iyi sosyaller dilerim. 🖐️

Yeni konular

Geri
Yukarı