Windows 11 dosya gezginine sağ tıklayınca çöküyor

UygarTR

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Hosting Sahibi
RAM
16 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
512 SSD
Ekran kartı
RTX 3050 Tİ
İşlemci
Amd Ryzen 7 5600H
Merhaba, uzun zaman sonra bu hesaba geri kavuşabildim. Şimdi alttaki resimdeki gibi. Mesela örnek XX dosyasına sağ tıklayıp notepad++ ile açacağım ama sağ tıklarken direk çöküyor

16 GB RAM
RTX 3050 Ti var desteklemesi lazım Windows 10 geçeceğim sorun çözülmesse her şeyi denedim. Bir de lisansım olsa bile İngilizce sürümünde kaldım.

Sağ tık yapınca direkt böyle yapıyor.

Dosya Ekleri

• çökmesorunu.png
    çökmesorunu.png
    63,2 KB · Görüntüleme: 28
Merhaba, uzun zaman sonra bu hesaba geri kavuşabildim. Şimdi alttaki resimdeki gibi. Mesela örnek XX dosyasına sağ tıklayıp notepad++ ile açacağım ama sağ tıklarken direk çöküyor.

16 GB RAM.
RTX 3050 Ti var desteklemesi lazım Windows 10 geçeceğim sorun çözülmesse her şeyi denedim. Bir de lisansım olsa bile İngilizce sürümünde kaldım.

Sağ tık yapınca direkt böyle yapıyor.

Bu tür sorunlar genellikle korsan Windows kullanımında veya virüslü PC'lerde olmakta. Eğer Windows'unuz korsan ise değiştirmenizi öneririm, zira korsan Windows kesinlikle tercih edilmemelidir. Hem performans açısından hem de güvenlik açısından tavsiye etmiyoruz. 2. ihtimal virüs var ise Kaspersky ile PC'ni tam tarama yapmanı öneririm.

Düzeltme: Eğer Windows ISO'nu resmi sitesinden indirmediysen ve orijinal anahtarını başka bir ISO üzerinden girdiysen de ISO problemli bir sorun olabilir. Aynı şekilde ISO içerisinde virüs vesaire olabilir. Bu Windows 11 bugıda olabilir bu sebepten ötürü eğer saydığım 2 sebebin de sizde bir karşılığı yoksa Windows ile iletişime geçip bu sorunu bildirmelisin. Eğer güncellemediysen Windows Update üzerinden işletim sistemini güncellemelisin.

Windows Insider programında mısınız?

Windows 11 Single launge sürümündeyim. Orijinal sitesinden yüklendi. Ancak sorun yine vardı bende çözülür diye lisansı CMD üzerinden slmgr versiyonu ile crack yükledim. Yine çözülmedi bir de Türkçe yapmak için öyle yapmıştım bir şey fark etmedi.

Kaspersky ile tarayacağım. Sonuç gelince yazacağım teşekkürler. İyi akşamlar.

Windows 11 Single launge sürümündeyim. Orijinal sitesinden yüklendi. Ancak sorun yine vardı bende çözülür diye lisansı CMD üzerinden slmgr versiyonu ile crack yükledim. Yine çözülmedi bir de Türkçe yapmak için öyle yapmıştım bir şey fark etmedi.
Eğer sorun seni çok etkliyorsa tekrardan temiz bir Windows 11 kurulumu yapmanda fayda var.

Kaspersky ile tarayacağım. Sonuç gelince yazacağım teşekkürler. İyi akşamlar.
Rica ederim, umarım sorununuz en kısa zamanda çözülür.

Eğer sorun seni çok etkliyorsa tekrardan temiz bir Windows 11 kurulumu yapmanda fayda var.

Rica ederim, umarım sorununuz en kısa zamanda çözülür.

Denerken yine aynısı oldu dediğiniz gibi tamamen bir tam tarama yaptım. 2-3 kere yaptım sildiklerini sildi (miner) ancak hiçbir şekilde çözülmedi Windows'un Defender'i ile de tarattım.

Hala çözülmedi Regedit vs her şeyi denedim. Bir de sistemde Windows 11 gözüküyor ancak Windows 11. ve bunu HP yetkili servisde kurduk sorunda orada yani kurulmuş olarak geldi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı