Windows 11 DPC_WATCHDOG_VIOLATION(133) hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Hlina

Kilopat
RAM
4800 MHz DDR5 RAM (2x8GB)
Ekran kartı
RTX 3070TI
İşlemci
AMD RYZEN 9 6900HX
Merhaba, ASUS ROG STRIX G17 cihazımı bu gün şarja takıp açtım, açılışta mavi ekran verip kendini yeniden başlattı. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmadım. Yakın zamanda bilgisayara temiz kurulum da yapmıştım, tüm sürücüler güncel diye biliyorum, herhangi bir güncelleme gözükmüyor. Minidump dosyasını kontrol ettiğimde "DPC_WATCHDOG_VIOLATION" hatası ile karşılaştım ancak sorunun kaynağını bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya tamamen boş. Açıkçası bu yüzden farklı bir dosya istediğimi de belirteyim. Dosyadaki gözüme çarpan tek şey:

Apple'a ait bir cihazın, sisteme bağlanması sırasında sistemin cihazı tanımlamadığını görüyorum. Sistem bu cihazı okuyamamış anladığım kadarıyla ama bu kesin bir suçlu diyemem. Çünkü USB tarafından herhangi bir hata bildirimi olmamış.
Rich (BB code):
PnpProblemCode : 24
PnpVetoType : 0
DeviceId : USB\VID_05AC&PID_12A8\000080300018285E1AC0C02E

Mavi ekranın sorunu bunlar kaynaklı mı? Windows update boş, Asus aracı aklıma gelen tek AC o da yüklü değil G-Helper kullanıyorum.
Dediklerimin hepsini yap, tüm Asus araçlarını'da sil. Sonra konuşalım.

Dosya tamamen boş. Açıkçası bu yüzden farklı bir dosya istediğimi de belirteyim. Dosyadaki gözüme çarpan tek şey:

Apple'a ait bir cihazın, sisteme bağlanması sırasında sistemin cihazı tanımlamadığını görüyorum. Sistem bu cihazı okuyamamış anladığım kadarıyla ama bu kesin bir suçlu diyemem. Çünkü USB tarafından herhangi bir hata bildirimi olmamış.
Rich (BB code):
PnpProblemCode : 24
PnpVetoType : 0
DeviceId : USB\VID_05AC&PID_12A8\000080300018285E1AC0C02E
Telefonumu Thunderbolt işaretli DP portundan sarj ediyorum, onun yüzünden olabilir mi?
İşaretli portun sağındaki port, fotoğraf bana ait değil reddit üzerinden aldım.
r/pcmasterrace - Thunderbolt port on windows laptop? What can I do with it? (Question in comments)

Dediklerimin hepsini yap, tüm Asus araçlarını'da sil. Sonra konuşalım.
Silmesine sileyim de hangi Asus araçları yüklü ki hocam bilgisayarda, ben kaldırmıştım zaten onları bilmiyorum yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Logitech sürücüleri genel mavi ekran sorunu yaratabilme damgası yemiş sürücüler. Bana kalsa farklı bir dosya oluşmasını bekle diyeceğim.
Öyle yapayım o zaman, bir sorum daha olacak biliyorsanız, o attığım fotoğraftaki port Thunderbolt 4 destekli mi? Asusun sitesinde ''1x Thunderbolt™ 4 support DisplayPort™'' böyle diyor ancak emin olamadım.

Geri
Yukarı