Windows 11 geçilir mi?

cxloudy

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS TUF GAMİNG GTX 1650 GDDR6/AMD RYZEN 5 5500/KİNGSTON 512GB SSD/ANTEC 650W/16GB RAM
Meslek
Gayrimenkul Danışmanı
Arkadaşlar bilgisayarımda sürekli uyarı geliyor Windows 11'e geçiniz diye. Sizce şuan ki son sürüm olan 23H2 nasıldır? Benim için önemli olan stabil çalışması, oyun performansı, optimizasyon vesaire. Sizce Windows 10'da kalmalı mıyım yoksa 11'e yavaştan geçmeli miyim?

Windows 11'e yanlışlıkla geçmiş birisi olarak söylüyorum Windows 10'daki kısayolu yapmak için yüz bin tane şeye tıklamanız lazım.

Windows 11 geçen yıla göre daha kararlı geçebilirsiniz fakat İşlemci-RAM vs kullanımları daha fazla.

RAM'in yeterliyse çok düşünme. Ciddi bir fark yok aralarında. Tasarımı gözüne güzel geldiyse geç.

Arkadaşlar bilgisayarımda sürekli uyarı geliyor Windows 11'e geçiniz diye. Sizce şu anki son sürüm olan 23H2 nasıldır? Benim için önemli olan stabil çalışması, oyun performansı, optimizasyon vesaire. Sizce Windows 10'da kalınır mı yoksa 11'e yavaştan geçmeli miyim?

Eğer en az 16 GB RAM sahibiysen ve sistemin ortalama veya üzeriyse kesinlikle geçilir. Çok daha modern ve üst seviye bir sistem. Özellikle temiz kurulumla geçersen çok daha iyi olur. Geçen ay geçmiş biri olarak söylüyorum.

Gereksiz detaylar kaldırılmış, arayüz sadeleştirilmiş ve modernleştirilmiş. Uzun zamandır kullanıyorum, ilk çıktığında bu işletim sistemi sanki malum terör örgütü mensupları tarafından yapılmış gibi bir algı vardı, hayır öyle değil. Az biraz daha fazla kaynak kullanıyor, Windows 10 uzun yıllar güncellemeler aldı ve bu yüzden 11'in 10 kadar stabil olmaması da normal. Ancak uzun zamandır kullanıyorum ve bir problemini görmedim. Söylendiği gibi, temiz kurulum daha iyidir.

Eğer en az 16 GB RAM sahibiysen ve sistemin ortalama veya üzeriyse kesinlikle geçilir. Çok daha modern ve üst seviye bir sistem. Özellikle temiz kurulumla geçersen çok daha iyi olur. Geçen ay geçmiş biri olarak söylüyorum.
GTX 1650 TUF GAMİNG 16GB RAM RYZEN 5 5500 sanırım yeterli hocam.

Geri
Yukarı