Windows 11 Insider olmayan Bilgisayar'da "Insider derlemesi bir hatayla karşılaştı" hatası

Akdeniz1

Hectopat
Makaleler
14
Yer
Sinop
Daha fazla  
Windows 11'imde edit yaparken bir anda yeşil ekran yedim ve ekranda "Insider derlemesi bir hatayla karşılaştı"yazıyordu.
Insider'a yanlışlıkla bir kere girmiştim ancak çıktığımdan emindim az önce yine kontrol ettim Insider'da değilim neden böyle olmuş olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11'imde edit yaparken bir anda yeşil ekran yedim ve ekranda "Insider derlemesi bir hatayla karşılaştı"yazıyordu.
Insider'a yanlışlıkla bir kere girmiştim ancak çıktığımdan emindim az önce yine kontrol ettim Insider'da değilim neden böyle olmuş olabilir?
Bu, Microsoft hesabının Windows Insider Programı ile ilişkili olmasından ziyade cihazın bir Windows Insider Preview derlemesi ya da ön izleme güncellemesi çalıştırıyor olmasıyla ilgilidir.

Windows Insider Programından ayrılmak, farklı yolları gerektir;

1) Geliştirme ve Canary derlemeleri, üretimde olan derlemenin yapı numarasından büyük olduğu için Windows'u yeniden yüklenilmediği sürece bu mümkün değildir;

2) Beta ve ReleasePreview kanalı güncellemelerine sahip bir Windows derlemesinden ayrılmak için "Ayarlar ----> Windows Uptade ----> Windows Insider Programı" yoluna gidip "Önizleme derlemelerini almayı durdurma" seçeneğinin altında ki ayarı açmanı gerekir. Bu, Windows'un büyük bir sürümü piyasaya sürüldüğünde cihazınız için Insider Preview derlemelerini tersine çevirir. Bu zamana kadar güvenliğiniz için cihazınız Insider Preview derlemelerini almaya devam eder.

Not: 18 Temmuz 2023 itibari ile yaklaşan en son Windows güncellemesi, Windows 11 sürüm 23H2'dir.

Bu, Microsoft hesabının Windows Insider programı ile ilişkili olmasından ziyade cihazın bir Windows Insider Preview derlemesi ya da ön izleme güncellemesi çalıştırıyor olmasıyla ilgilidir.

Windows Insider programından ayrılmak, farklı yolları gerektir;

1) geliştirme ve canary derlemeleri, üretimde olan derlemenin yapı numarasından büyük olduğu için Windows'u yeniden yüklenilmediği sürece bu mümkün değildir;

2) beta ve releasepreview kanalı güncellemelerine sahip bir Windows derlemesinden ayrılmak için "ayarlar ----> Windows Update ----> Windows Insider programı" yoluna gidip "ön izleme derlemelerini almayı durdurma" seçeneğinin altında ki ayarı açmanı gerekir. Bu, Windows'un büyük bir sürümü piyasaya sürüldüğünde cihazınız için Insider Preview derlemelerini tersine çevirir. Bu zamana kadar güvenliğiniz için cihazınız Insider Preview derlemelerini almaya devam eder.

Not: 18 Temmuz 2023 itibari ile yaklaşan en son Windows güncellemesi, Windows 11 sürüm 23h2'dir.

22631.2048 ile birlikte 23H2 versiyonuna geçildi nikel tabanlidir. 22621_ni_release

Geri
Yukarı