Çözüldü Windows 11 kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lemvo

Picopat
Daha fazla  
RAM
8 GB DDR4 3200 Mhz
SSD veya HDD modeli
512 GB M2 SSD
Ekran kartı
MX350 2 GB GDDR5
Anakart
Dell Vostro
İşlemci
i5 1135G7 ( 11th Gen )
Merhaba. Windows 11'e temiz kurulumla geçeli 1 hafta oldu. Laptop kullanıyorum özellikleri Dell Vostro i5 1135G7 ( 11th gen) MX350 8 GB DDR4 3200 MHz 512 GB M.2 SSD. Laptopun özellikleri yetiyor fakat arayüzü kasıyor Windows 11'in. Şimdi Windows 10'a geçsem çok fazla dosya ve oyunum var tekrar yüklemekle uğraşmak pek istemiyorum. Ne yapabilirim kasma sorununa. RAM miktarım az ondan mı kaynaklanıyor acaba? Ya da başka sebeplerden mi? Cevap için teşekkürler şimdiden.

Çözüm
Yok Insider programını kullanmıyorum hocam. LG UltraGear kullanıyorum monitör olarak. Stabil değil herhalde Windows 11 çünkü az önce kasan sistem şimdi kasmıyor anlamadım.

Arkada bu programlar açık.

Eki Görüntüle 2128108

Steam'i başlangıç uygulamarından kaldırın ve kullanmadığınız süreçlerde kapatın RAM'e etkisi olan bir program.

Teşekkür ederim bayağı ilgilendiniz. Şimdi çözüm olarak Wallpaper Engine kullanmayayim mi RAM düşük olduğu için.

Bir deneyin hocam tek suçlu Wallpaper Engine değil sisteme yük olan her şey suçlu veya RAM yükseltebilirsiniz.

O halde PC niz de sistem yükü sorunu var arka plan uygulamarı açık kalıyor hizmetler yoğunluk gösterebilir ayrıca başlangıç uygulamarı da başlı başına sorun düzeltilmesi gerek ve Wallpaper Engine kasmaya sebep olur çünkü RAM'iniz düşük hocam bunları göz önünde bulundurarak çözüme ulaşabilirsiniz.

Eğer yardımcı olduğunu düşüyorsanız hocam bu cevabı çözüm olarak işaretlerseniz benzer sorun yaşayanlar inceleyip çözüm bulmaya çalışabilirler.
Merhaba. Windows 11'e temiz kurulumla geçeli 1 hafta oldu. Laptop kullanıyorum özellikleri Dell Vostro i5 1135G7 ( 11th gen) MX350 8 GB DDR4 3200 MHz 512 GB M.2 SSD. Laptopun özellikleri yetiyor fakat arayüzü kasıyor Windows 11'in. Şimdi Windows 10'a geçsem çok fazla dosya ve oyunum var tekrar yüklemekle uğraşmak pek istemiyorum. Ne yapabilirim kasma sorununa. RAM miktarım az ondan mı kaynaklanıyor acaba? Ya da başka sebeplerden mi? Cevap için teşekkürler şimdiden.

Windows sistemler artık en az 16 GB RAM istiyor hocam belki sorun budur.

Aynı miktarda ram olan MX 330 ekran kartlı ve aynı işlemcili bir Asus AIO ile sorunsuz kullanıyorum. Yani ram miktarı ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Öncesinde de masaüstü sistemde 8 gb ram ile kullandım.

Windows sistemler artık en az 16 GB RAM istiyor hocam belki sorun budur.
4 gb ram en az yazıyor ama Windows 11 gereksinimlerinde emin olamadım.

Aynı miktarda RAM olan MX 330 ekran kartlı ve aynı işlemcili bir ASUS AiO ile sorunsuz kullanıyorum. Yani RAM miktarı ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Öncesinde de masaüstü sistemde 8 GB RAM ile kullandım.

Peki sorun neden kaynaklanabilir?

Aynı miktarda RAM olan MX 330 ekran kartlı ve aynı işlemcili bir ASUS AiO ile sorunsuz kullanıyorum. Yani RAM miktarı ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Öncesinde de masaüstü sistemde 8 GB RAM ile kullandım.

Bende kullandım hocam ancak sistem yükü bu durumu değiştiriyor. Şu an 16 GB RAM ile de kullanıyorum ve bu halinde dahi kasmalar oluyor bazen.

Bende kullandım hocam ancak sistem yükü bu durumu değiştiriyor. Şu an 16 GB RAM ile de kullanıyorum ve bu halinde dahi kasmalar oluyor bazen.

Yani fazla bu kasmaları takmamam mı gerek öyleyse. Kasma ile demek istediğim şu örneğin bir uygulamaya girip başlata bastığımda kasarak açılıyor gibi.

Evet bu da bir ihtimal, bende 16 Gb ve 32 Gb'lik sistemlerde bile gereksiz her şeyi kapatıp kullanıyorum.

Yani fazla bu kasmaları takmamam mı gerek öyleyse. Kasma ile demek istediğim şu örneğin bir uygulamaya girip başlata bastığımda kasarak açılıyor gibi.
Sadece belli uygulamada oluyorsa uygulamaya özgü bir sorun da olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı