Çözüldü Windows 11 kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lemvo

Picopat
Daha fazla  
RAM
8 GB DDR4 3200 Mhz
SSD veya HDD modeli
512 GB M2 SSD
Ekran kartı
MX350 2 GB GDDR5
Anakart
Dell Vostro
İşlemci
i5 1135G7 ( 11th Gen )
Merhaba. Windows 11'e temiz kurulumla geçeli 1 hafta oldu. Laptop kullanıyorum özellikleri Dell Vostro i5 1135G7 ( 11th gen) MX350 8 GB DDR4 3200 MHz 512 GB M.2 SSD. Laptopun özellikleri yetiyor fakat arayüzü kasıyor Windows 11'in. Şimdi Windows 10'a geçsem çok fazla dosya ve oyunum var tekrar yüklemekle uğraşmak pek istemiyorum. Ne yapabilirim kasma sorununa. RAM miktarım az ondan mı kaynaklanıyor acaba? Ya da başka sebeplerden mi? Cevap için teşekkürler şimdiden.

Çözüm
Yok Insider programını kullanmıyorum hocam. LG UltraGear kullanıyorum monitör olarak. Stabil değil herhalde Windows 11 çünkü az önce kasan sistem şimdi kasmıyor anlamadım.

Arkada bu programlar açık.

Eki Görüntüle 2128108

Steam'i başlangıç uygulamarından kaldırın ve kullanmadığınız süreçlerde kapatın RAM'e etkisi olan bir program.

Teşekkür ederim bayağı ilgilendiniz. Şimdi çözüm olarak Wallpaper Engine kullanmayayim mi RAM düşük olduğu için.

Bir deneyin hocam tek suçlu Wallpaper Engine değil sisteme yük olan her şey suçlu veya RAM yükseltebilirsiniz.

O halde PC niz de sistem yükü sorunu var arka plan uygulamarı açık kalıyor hizmetler yoğunluk gösterebilir ayrıca başlangıç uygulamarı da başlı başına sorun düzeltilmesi gerek ve Wallpaper Engine kasmaya sebep olur çünkü RAM'iniz düşük hocam bunları göz önünde bulundurarak çözüme ulaşabilirsiniz.

Eğer yardımcı olduğunu düşüyorsanız hocam bu cevabı çözüm olarak işaretlerseniz benzer sorun yaşayanlar inceleyip çözüm bulmaya çalışabilirler.
Steam'i başlangıç uygulamarından kaldırın ve kullanmadığınız süreçlerde kapatın RAM'e etkisi olan bir program.

Bir deneyin hocam tek suçlu Wallpaper Engine değil sisteme yük olan her şey suçlu veya RAM yükseltebilirsiniz.

Eğer yardımcı olduğunu düşüyorsanız hocam bu cevabı çözüm olarak işaretlerseniz benzer sorun yaşayanlar inceleyip çözüm bulmaya çalışabilirler.

Bu arada şuraya ek çıkmam lazım. Bildirimler, akıllı depolama, pano geçmişi, uzak masaüstü,%temp%,gelişmiş sistem ayarları kısmındaki ayarlar(önerim sadece ekran yazı tipini düzelt seçeneğini aktif bırakmanız.),masaüstündeki gereksiz uygulamaları tek klasöre toplama gibi durumları da yaparsanız performans artacaktır.

Neyse ki burası Türkiye hocam ve bende burası hakkında bilgi veriyorum. Ülkemizde de Windows 10 alışagelmiş bir sistem olduğu için tercih ediliyor tıpkı bir zamanların wxp ve W7'si gibi şimdi de Windows 10 aynı durumda.

Windows 10 alışagelmiş ve stabil. W11'de bence halen o kadar stabilite yok. Ayrıca sistemleri fazlasıyla yoruyor.

Bu arada yeni ek geçeyim. Arka plan uygulamaları kısmını direk kapatınca çok daha rahat oluyor. Kendi ayarlarımı incelerken fark ettim.

Bu arada şuraya ek çıkmam lazım. Bildirimler, akıllı depolama, pano geçmişi, uzak masaüstü,%temp%,gelişmiş sistem ayarları kısmındaki ayarlar(önerim sadece ekran yazı tipini düzelt seçeneğini aktif bırakmanız.),masaüstündeki gereksiz uygulamaları tek klasöre toplama gibi durumları da yaparsanız performans artacaktır.

Windows 10 alışagelmiş ve stabil. W11'de bence halen o kadar stabilite yok. Ayrıca sistemleri fazlasıyla yoruyor.

Bu arada yeni ek geçeyim. Arka plan uygulamaları kısmını direk kapatınca çok daha rahat oluyor. Kendi ayarlarımı incelerken fark ettim.

Windows 11'i savunmak gibi algılanmasın ama şu an için en kolay çözüm yolu 11 de bulunuyor ayrıca artık güncel kalmak da önemli.

Windows 11'i savunmak gibi algılanmasın ama şu an için en kolay çözüm yolu 11 de bulunuyor ayrıca artık güncel kalmak da önemli.

Hocam bir de Windows 11'de genel bir akıcılık sorunu var mı yoksa bendemi böyle biraz anlamadım. Dediklerinizi uyguladım biraz azaldı kasma fakat 120 Hz kullanmama rağmen sanki 60 Hz gibi animasyonlar hala :(

Hocam bir de Windows 11'de genel bir akıcılık sorunu var mı yoksa bendemi böyle biraz anlamadım. Dediklerinizi uyguladım biraz azaldı kasma fakat 120 Hz kullanmama rağmen sanki 60 Hz gibi animasyonlar hala :(

Animasyon ve akıcılık konusunda gerçekten en çok beğendiğim sistem W11 oldu şimdiye kadar ama siz yine de animasyonları azaltın RAM'iniz düşük olduğu için böyle bir sorun ile karşılaşıyor olabilirsiniz.

Ben stabiliteden yanayım her zaman. İstediği kadar güncel olsun, stabil değilse işime gelmez.

Sırf mesela bu yüzden abimle ortak kullandığımız laptopa flash üzerinden zorin ve macOS Catalina kurdum :)

Arkadaşlar yukarıdaki arkadaşların dedikleri işlemleri uyguladım ama bir şeyi unutmuştum. O da Wallpaper Engine'i kapatmaktı. Onu kapattım laptop bir rahatladı gibi fanlarım 4200 RPM'de çalışırken şu an hiç çalışmıyor çok sessizleşti cihaz ve animasyonlar çok akıcılaştı Wallpaper Engine kapayınca çok şaşırdım teşekkürler @THE_YORULMAZZZ @SF24 @Sarabande

Yeni konular

Geri
Yukarı