Çözüldü Windows 11 kurulurken SYSPREP_SPECIALİZE hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Averasia

Kilopat
Yer
BMW Munich, Frankfurter
Windows 11'e yükseltme ile geçerken sistem mavi ekran verdi ve her şey başa döndü bu hatayı verdi. USB ile boot edip format atınca da kurulurken mavi ekran veriyor.
Sistem:
Xenon X3430.
10GB DDR3 RAM.
Radeon HD6570.
Gigabyte GA-P55-UD3L

C4EE1729-C14A-44D1-A7AA-5409F3F17298.jpeg

Çözüm
Bence işlemciden dolayı ama sen bilirsin.

Yok hocam bence anakart chipset ile alakalı eski olduğu için sürücülerde sorun yaşıyor.

Hocam ethernet bağlantısını kestim açıldı şuan.

Sorunu şu anlık çözdüm gibi.
Kısaca anlatayım. Başka sistemden kendi HDD'me Windows 11 kurdum. Daha sonra HDD'yi kendi sistemime taktım. Ethernet bağlı olunca mavi ekran aldığımı fark ettim Ethernet'i söktüm ve telefondan Ethernet sürücüsünü güncelledim artık Ethernet takınca mavi ekran almıyorum. Burada şunu gördük aslında sistemimde sıkıntı yok Windows yanlış sürücü yüklediği için mavi ekran alıyordum.
Ya işlemcin ya da chipsetin yüzünden Windows 11 uyumsuzluk yapıyor bence. O sisteme Windows 10 yükleyip deneyin. Eğer sorunsuz yüklenirse dediğim gibi olma ihtimali çok yüksek.

Ya işlemcin ya da chipsetin yüzünden Windows 11 uyumsuzluk yapıyor bence. O sisteme Windows 10 yükleyip deneyin. Eğer sorunsuz yüklenirse dediğim gibi olma ihtimali çok yüksek.

Windows 10 sorunsuz da işte Windows 11 mavi ekran veriyor.
Bir mavi ekran hatası bu IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Diğeri dpl watchdog violation.
Diğerinde ntoskrnl.exe yazıyordu.

Windows 11 ilk çıktığında i5-3330 işlemci ASUS H61M-USB3 anakart ve Radeon HD 6570 benim ekran kartım ile aynı bu sisteme sorunsuz kurmuştum tabii benim sistemim UEFI desteklemiyor ama internette legacy ile Windows 11'i sorunsuz kuranlar var.

Yanlış olan ne çözemedim.

BIOS'da SATA mod IDE'idi onu AHCI yaptım düzelmedi.Bununla alakalıdır belki diye düşündüm.

Sistemde OC var onu kapattım düzelmedi.
BIOS'u atabilirim.

Başka sistemden kurdum Windows 11'i kendi sistemime taktım gene mavi ekran verdi.

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION ve REFERENCE_BY_POINTER hatalarını aldım.

Güvenli moda girebildim aygıt yöneticisinde bunlar ünlemli.
3C4C988D-2C57-4CB8-90B6-21E57C0651D3.jpeg

E3EEF66D-6F63-4004-A0DF-002F39C48264.jpeg

Son düzenleme:
Bence işlemciden dolayı ama sen bilirsin.

Yok hocam bence anakart chipset ile alakalı eski olduğu için sürücülerde sorun yaşıyor.

Hocam ethernet bağlantısını kestim açıldı şuan.

Sorunu şu anlık çözdüm gibi.
Kısaca anlatayım. Başka sistemden kendi HDD'me Windows 11 kurdum. Daha sonra HDD'yi kendi sistemime taktım. Ethernet bağlı olunca mavi ekran aldığımı fark ettim Ethernet'i söktüm ve telefondan Ethernet sürücüsünü güncelledim artık Ethernet takınca mavi ekran almıyorum. Burada şunu gördük aslında sistemimde sıkıntı yok Windows yanlış sürücü yüklediği için mavi ekran alıyordum.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı