Windows 11 Secure Boot açınca internete erişememek

temuj1n

Centipat
Daha fazla  
Merhaba valorant oynamak için zorluklarla Secure Boot'u açtım ama girdiğimde internete erişimim yoktu. Aygıt yöneticisinde Realtek gaming GBE Family Controller üzerinde ünlem var. Cms açıp Secure Boot kapattığımda hiçbir sorun olmadan internete erişim sağlayabiliyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Anakart: B450M S2H.

UEFI BIOS'da boot kısmında Ethernet'i kaldır

Bu işe yaramazsa Secure Boot kapalıyken Windows açıldıktan sonra Aygıt Yöneticisi'nden Ethernet'i kaldır sürücülerini de sil de. Sonra Windows Update'i çalıştır. Kendisi kurmazsa anakartın sitesine gir ve en son çıkan sürcüyü indir kur.

Gigabyte sürücülerini indir... Bu linkten Windows 11'i seç Chipset'de dahil olmak üzere hepsini güncelle. Sürücü tarihlerine bak her zaman en son çıkan sürücüyü indir ve kur.

Son düzenleme:
UEFI BIOS'da boot kısmında Ethernet'i kaldır.

Bu işe yaramazsa Secure Boot kapalıyken Windows açıldıktan sonra Aygıt Yöneticisi'nden Ethernet'i kaldır sürücülerini de sil de. Sonra Windows Update'i çalıştır. Kendisi kurmazsa anakartın sitesine gir ve en son çıkan sürcüyü indir kur.

Gigabyte sürücülerini indir... bu linkten Windows 11'i seç Chipset'de dahil olmak üzere hepsini güncelle. Sürücü tarihlerine bak her zaman en son çıkan sürücüyü indir ve kur. Bu konularda pek.

Bu konularda pek bilgili olduğum söylenemez adım adım anlatabilme şansınız var mı ilk işlemi?

BIOS Ekranım;
IMG_3138.jpeg

UEFI BIOS'da boot kısmında Ethernet'i kaldır.

Gigabyte sürücülerini indir... bu linkten Windows 11'i seç Chipset'de dahil olmak üzere hepsini güncelle. Sürücü tarihlerine bak her zaman en son çıkan sürücüyü indir ve kur.

İlk dediğiniz Ethernet kaldırmayı bulamadığım için deneyemedim ama ikinciyi denediğimde değişen bir şey olmadı maalesef. Her şeyi doğru yaptıysam tabii.

Hala bir çözüm bulamadım…

Son düzenleme:
Sıkıntıyı çözdüm aynı sıkıntı sadece Secure Boot açıkken değil CSM kapalıyken de yaşanıyormuş. BIOS'ta 4G above decoding ayarını değiştirdiğimde sıkıntı düzeldi.

Geri
Yukarı