Çözüm Windows 11 sekmeli dosya gezgininde başlangıçta bu bilgisayar açmak

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Biliyorsunuz ki bazı kişilere (beta ve develop kanalındaki bazı insiderlere) sekmeli dosya gezgini özelliği geldi bu özelliği açamayanlara nasıl açacağını anlatmayacağım anlatanlar var zaten. Bu ilk makalemde nasıl açılışta giriş sayfası değil de bu bilgisayar açılacak onu göstereceğim yapılacak işlemler çok basit hemen yapalım:
1 - bu bilgisayara girin ve görünümün yan tarafındaki 3 noktaya tıklayın.

Ekran görüntüsü 2022-06-16 183223.png

2- oradan seçeneklere tıklayın.

Ekran Görüntüsü (31).png

3 - açılan yerde en üstteki girişi bu bilgisayar olarak değiştirin.

Ekran görüntüsü 2022-06-16 183843.png

Yaptıktan sonra böyle görünmelidir eğer aşağıdaki gibi görünüyor ise uygula deyip çıkınız.

Ekran görüntüsü 2022-06-16 183912.png

Not: Bu ayarı yaptıktan sonra görev çubuğundaki dosya gezginine tıklarsanız o zaman da bu bilgisayar açılacaktır. Bu ayar dosya gezgini açıldığında (bu bilgisayar değil) ne olacağını değiştirmeye yarıyor.

Umarım yazım faydalıdır ilk makalem hatalarım için beni affediniz.
Okuduğunuz için teşekkürler.

Biliyorsunuz ki bazı kişilere (beta ve develop kanalındaki bazı insiderlere) sekmeli dosya gezgini özelliği geldi bu özelliği açamayanlara nasıl açacağını anlatmayacağım anlatanlar var zaten. Bu ilk makalemde nasıl açılışta giriş sayfası değil de bu bilgisayar açılacak onu göstereceğim yapılacak işlemler çok basit hemen yapalım:
1 - bu bilgisayara girin ve görünümün yan tarafındaki 3 noktaya tıklayın.

Eki Görüntüle 1421869

2- oradan seçeneklere tıklayın.

Eki Görüntüle 1421872

3 - açılan yerde en üstteki girişi bu bilgisayar olarak değiştirin.

Eki Görüntüle 1421878

Yaptıktan sonra böyle görünmelidir eğer aşağıdaki gibi görünüyor ise uygula deyip çıkınız.

Eki Görüntüle 1421879

Not: Bu ayarı yaptıktan sonra görev çubuğundaki dosya gezginine tıklarsanız o zaman da bu bilgisayar açılacaktır. Bu ayar dosya gezgini açıldığında (bu bilgisayar değil) ne olacağını değiştirmeye yarıyor.

Umarım yazım faydalıdır ilk makalem hatalarım için beni affediniz.
Okuduğunuz için teşekkürler.

Bence gayet güzel olmuş tebrikler.

Rehber için teşekkürler, elinize emeğinize sağlık. Bu tür bir çözüm arıyordum ben de :) Ilk rehberiniz hayırlı olsun, devamını da bekliyoruz:)

Geri
Yukarı