Windows 11 sürücüleri Windows 10'da çalışır mı?

Findowry

Picopat
Herkese merhaba.
Bu bilgisayarın FreeDOS olan sürümünü yani r0001nt sürümünü kullanıyorum. (Not: Şu anda 11 yüklü.) FreeDOS olması dışında bu linkteki bilgisayarla benim kullandığım bilgisayarın özellikleri tıpatıp aynı. Ama sanırım Windows 11 yüzünden bilgisayarda bir sürü bug oldu ve bugları çözeceğime format atayım dedim, çünkü baya uğraştım ve olmadı. Format atmayı düşünüyorum ve Windows 10'a geçmek istiyorum. ISO dosyası hazır. Ama bilgisayarın driverlarının olduğu sitede işletim sistemi seçme kısmında Windows 10 yok. Windows 11 driverları Windows 10'da çalışır mı?
Bu arada site şu:
Yani eğer driverlar çalışıyorsa 10'a geçmeyi düşünüyorum ve benim burada iki sorum var:
  1. Driverlar, Windows 10'da çalışır mı?
  2. Eğer çalışıyorsa, 10'a geçmeli miyim yoksa 11'e format mı atmalıyım?

@Findowry Temiz sekilde 11 kurulumu yapabilirsin, kullandigin surum guncel degilse ufak hatalarla karislasman daha olasi zaten.

Windows 12 eger yeni bir cekirdekle (ki sanmiyorum) yazilirsa 11 suruculeri calismaz.
Böyle bir hata. Bu arada gitmem gerek format atarım artık, 11 yüklerim.
Teşekkürler.

Son düzenleme:
Ulan! bu nasıl iş? Adamlar taa 2 sene öncesine kadar Windows 10 dışında farklı bir sürüm yayınlamayacaklarını söylerken, artık Windows 12'yi çıkartıyorlar.

Geri
Yukarı