Çözüldü Windows 11 SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Bugün işlemcime PBO ile undervolt yapmıştım. Tüm stabilite testlerinden başarıyla geçti fakat oyun sırasında mavi ekran hatası aldım. System thread exception cannot handled hatası ile aldım. Minidump dosyalarını paylaşmayı deniyorum fakat paylaşamıyorum yardımcı olabilir misiniz?

1647524863867.png

Bu hatayı veriyor. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim. İşlemcinin undervolt ayarlarını kaldırıp tekrardan deneyeceğim.
Tüm sürücülerim güncel.
Sistemim:
AMD Ryzen 5 5600X
MSİ B550 Gaming Plus
Gigabyte Vision 3060 Ti
Crucial Ballistix 3600 MHZ 32Gb RAM
Hatayı Sea Of Thieves de aldım bu arada öncesinde uzun süre RDR 2 ve Far CRY 5 oynamıştım bir hata ile karşılaşmadım.

Son düzenleme:
Çözüm
GPU-Z, CPU-Z, Corsair, HWiNFO, Kaspersky Yazılımlarını kaldırın.

İşlemciniz üzerinde hiçbir voltaj oynaması yapmayın, yaptıysanız geri alın.
Detaylı erişim gerek. AnyDesk ile bağlantı kurmak lazım.
Anladım. Şuan ortam pek müsait değil ben hatalı dosyayı onardım tekrar mavi ekran verirse haber veririm müsait bir zamanda AnyDesk ile bağlantı kurarız.
Sadece bir sorum olucaktı bu oyundaki hatalı dosyadan dolayı mavi ekran verme ihtimali var mı?
Eski sistemimde PUBG de aynı sorunu yaşamıştımda.

Anladım. Şu an ortam pek müsait değil ben hatalı dosyayı onardım tekrar mavi ekran verirse haber veririm müsait bir zamanda AnyDesk ile bağlantı kurarız.
Sadece bir sorum olacaktı bu oyundaki hatalı dosyadan dolayı mavi ekran verme ihtimali var mı?
Eski sistemimde PUBG de aynı sorunu yaşamıştımda.

Evet, olabilir.

Çok teşekkürler. Tekrar sorun çıkarsa haber vereceğim.
Sanırım oyundan ya. Hatalı dosya bulundu diyor ama onarılmıyor. Zaten diğer oyunlarda hiç sorun yaşamamıştım Sea Of Thieves e girdim 30 dakika sonra mavi ekran verdi. Yaklaşık 3 saattir oyun oynuyorum mavi ekran hatası almadım fakat oyun çöküyor hala.
RDR 2 de deneyeceğim zaten mavi ekran hatası vermezse başka oyunda oyun kaynaklıdır diye düşünüyorum.
@altotziki hocam çökmeler devam etti fakat mavi ekran hatası almadım.
İşlemciye yaptığım undervolt u geriye aldım. Deneyeceğim yine.
@altotziki İşlemciye yaptığım undervoltu kaldırdım. RDR 2 yi yaklaşık 3 saat falan oynadım yine çökme yaşanmadı.
Sea Of Thieves de deniyorum. Bu arada Sea Of Thieves işlemci düşmanı bir oyunmuş onu fark ettim. Dolayısıyla 1.3V çekiyor işlemciden. Sanırım bu yüzden yaptığım undervolt Sea Of Thieves e girince patladı.

Son düzenleme:
Çok teşekkürler. Tekrar sorun çıkarsa haber vereceğim.

Sanırım oyundan ya. Hatalı dosya bulundu diyor ama onarılmıyor. Zaten diğer oyunlarda hiç sorun yaşamamıştım Sea of Thieves'e girdim 30 dakika sonra mavi ekran verdi. Yaklaşık 3 saattir oyun oynuyorum mavi ekran hatası almadım fakat oyun çöküyor hala.
RDR 2 de deneyeceğim zaten mavi ekran hatası vermezse başka oyunda oyun kaynaklıdır diye düşünüyorum.
@altotziki hocam çökmeler devam etti fakat mavi ekran hatası almadım.
İşlemciye yaptığım undervolt u geriye aldım. Deneyeceğim yine.
@altotziki İşlemciye yaptığım undervoltu kaldırdım. RDR 2'yi yaklaşık 3 saat falan oynadım yine çökme yaşanmadı.
Sea of Thieves de deniyorum. Bu arada Sea of Thieves işlemci düşmanı bir oyunmuş onu fark ettim. Dolayısıyla 1.3V çekiyor işlemciden. Sanırım bu yüzden yaptığım undervolt Sea of Thieves'e girince patladı.

Sorun çözüldü galiba?

Geri
Yukarı