Windows 11 USB kurulumu nasıl yapılır?

YektaBerk

Femtopat
Daha fazla  
1716211895953.png

1716211935430.png

Merhaba Windows 11 kuracağım yeni alacağım bilgisayara. NTFS yaptım Rufus ile yükledim. Böyle olacak değil mi doğru yapmışım? USB'ye attım, USB 32 GB'lik 2.0 girişli.

Dosya Ekleri

• 1716211793281.png
    1716211793281.png
    20,6 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 2200322

Eki Görüntüle 2200323

Merhaba Windows 11 kuracağım yeni alacağım bilgisayara. NTFS yaptım Rufus ile yükledim. Böyle olacak değil mi doğru yapmışım? USB'ye attım, USB 32 GB'lik 2.0 girişli.

Evet doğru gibi görünüyor. Yeni bilgisayarı USB aracılığıyla boot edeceksiniz. Kurulduktan sonra PC yeniden başlarken USB'yi çıkaracaksınız. Sonrasi zaten kurulum.

Evet doğru gibi görünüyor. Yeni bilgisayarı USB aracılığıyla boot edeceksiniz. Kurulduktan sonra PC yeniden başlarken USB'yi çıkaracaksınız. Sonrasi zaten kurulum.
Ben diyelim masaüstüne kadar geldim ve o zaman çıkardım USB'yi.
Yeniden başlattıgım zaman beni boot menüsüne atmaz değil mi direk açılır PC.

Ben diyelim masaüstüne kadar geldim ve o zaman çıkardım USB'yi.
Yeniden başlattıgım zaman beni boot menüsüne atmaz değil mi direk açılır PC.

Hayır öyle değil. Kurulum derken Windows'u indirecek. PC yeniden başlatılacak 10 saniye içinde diyecek. Tam yeniden başlarken çekeceksiniz. Sonra kurulum işte. İnternet/Dil/Bölge...

Hayır öyle değil. Kurulum derken Windows'u indirecek. PC yeniden başlatılacak 10 saniye içinde diyecek. Tam yeniden başlarken çekeceksiniz. Sonra kurulum işte. İnternet/Dil/Bölge...
yani o 10 saniye bittiğinde direk çekeceğim ve kurulum ekranı gelecek değilmi çekmesem ne olur yüklenmezmi technopat videosunda onun ile ilgili birşey söylenmiyor ve o videoda yeniden başlatılmıyor bilgisayar diye gördüm

1716213828019.png

yani o 10 saniye bittiğinde direk çekeceğim ve kurulum ekranı gelecek değilmi çekmesem ne olur yüklenmezmi technopat videosunda onun ile ilgili birşey söylenmiyor ve o videoda yeniden başlatılmıyor bilgisayar diye gördüm

1716213828019.png

böyle bir ss buldum burada çıkartıp usb yi şimdi yeniden başlata basacağım dimi yoksa yeniden başlata basıp ondan sonra mı usbyi çıkartacağım
10 saniye dolduğunda mı hemen çıkartacağım yoksa 10 saniye sayarken mi çıkaracağım

Son düzenleme:
Yani o 10 saniye bittiğinde direk çekeceğim ve kurulum ekranı gelecek değil mi çekmesem ne olur yüklenmezmi Technopat videosunda onun ile ilgili bir şey söylenmiyor ve o videoda yeniden başlatılmıyor bilgisayar diye gördüm

Eki Görüntüle 2200363

10 saniye dolduğunda mı hemen çıkartacağım yoksa 10 saniye sayarken mi çıkaracağım

Şimdi yeniden başlat deyin. Ve USB'yi çıkarın. Yoksa baştan kurar. Eğer baştan kurmayı bir kere bile yaptıysa diski biçimlendirin. Windows.old boşuna yer kaplamasın. Sonra kurun.

Şimdi yeniden başlat deyin. Ve USB'yi çıkarın. Yoksa baştan kurar. Eğer baştan kurmayı bir kere bile yaptıysa diski biçimlendirin. Windows.old boşuna yer kaplamasın. Sonra kurun.
tamamdır birde ben kendi bilgisayarımda usb ye kurarken yanlışıkla setupa bastım ama hemen iptal ettim bir sorun olmaz demi formatta

Yok yok olmaz. Olursa en kötü baştan kurarsınız USB içindeki Windows'u. Bir de meraktan soruyorum setup dosyasına basınca ne oldu?
dosyalar hazırlanıyor tarzı birşey dedi ve iptal basınca dosyalar siliniyor iptal ediliyor tarzı birşey demişti ama ben iso dosyasını açtım ordan setupa bastım yanlışıkla ondan sonra iptal ettim sonra rufusu yaptım problem olmaz umarım

Geri
Yukarı