Windows 11 Wi-Fi ve Bluetooth özelliği yok

00eren119302

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Wi-Fi ayarları ve sağ altta internet yok kısmına tıkladığımda orada Wi-Fi ve Bluetooth kısmının olmadığını gördüm. Herhangi bir virus değil. Bir tanıdık yaptı. Ne yaptığını da söylemiyor.

Her neyse, ondan sonra internette araştırdım (mobilden) ve bulduğum çoğu sonucu denedim ama hiçbir şey değişmedi. En sonunda yeter artık format atayım dedim ve bu ekranda kaldım yani hala aynı sorun devam ediyor. Yardım ederseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    92,1 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef herhangi bir ethernet takılı değil, bu yazıyı yazdıktan bir süre sonra cmd kullanarak format kısmını geçtim. Fakat şuan resimdeki gibi wifi hiç bir yerde yok. Hatta driver bile indirdim onlar bile gözükmüyor aygıt yöneticisinde. Denetim masasında ise wifi yok yine.(Yazıyı Yazarken bilgisayara telefonumu bağlamıştım kablolu olarak ethernet 3 o fakat ethernet 2 nedir hiç bir fikrim yok)

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-21 224105.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-21 224105.png
    178,5 KB · Görüntüleme: 21
  • Ekran görüntüsü 2023-11-21 224128.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-21 224128.png
    117,4 KB · Görüntüleme: 26
  • Ekran görüntüsü 2023-11-21 224225.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-21 224225.png
    51,7 KB · Görüntüleme: 20
  • Ekran görüntüsü 2023-11-21 224442.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-21 224442.png
    29,6 KB · Görüntüleme: 44
Maalesef herhangi bir ethernet takılı değil, bu yazıyı yazdıktan bir süre sonra cmd kullanarak format kısmını geçtim. Fakat şuan resimdeki gibi wifi hiç bir yerde yok. Hatta driver bile indirdim onlar bile gözükmüyor aygıt yöneticisinde. Denetim masasında ise wifi yok yine.(Yazıyı Yazarken bilgisayara telefonumu bağlamıştım kablolu olarak ethernet 3 o fakat ethernet 2 nedir hiç bir fikrim yok)
belkide driverı vardır laptobun

Cihazın maka modeli nedir? Bir de yeni mi aldın?
Bazı laptoplar Wifi driverı bile kurulu olarak gelmiyor. Caspler ya da HP de böyle bir şey vardı galiba.
Eğer yeni aldıysan iade bile edebilirsin. Çünkü cihazdaki Wifi kartının bozuk olması ya da temassızlık yapıyor olması da ihtimaller dahilinde. Eğer 1 ay geçmediyse servise yollamak yerine hemen iade öneririm. Servisten sonra iade almıyorlar çünkü.

BIOS ayarlarını sıfırla, yakının Wi-Fi kartı sökmediği sürece bir yere kaybolmaz. Shift+F10 tuşuna basıp CMD ekranını aç. Komut işlemi penceresine "oobe\bypassnro" yazıp Enter tuşuna basın yeniden başlatınca internete bağlı olmayan bilgisayarınız artık internet bağlanmadan butonu çıkıp geçebilirsiniz. Bu komutu bilgisayarı reset atıp dil seçme kısmından yapın ve kendini restart atıp internet bağlantı olmadan devam et seçeneği çıkacaktır.

Hocam çözüm bulabildiniz mi ?

Geri
Yukarı